Naga MarketsAllegro z planami przyspieszenia dostaw. Na wykresie może tworzyć się lokalny dołek Allegro planuje uruchomienie nowej usługi logistycznej w 2021 roku, obejmującej przechowywanie, pakowanie i wysyłkę towarów, dzięki czemu zwiększy się udział zamówień dostarczanych tego samego oraz kolejnego dnia od dnia zamówienia, podała spółka. Notowania Allegro nieznacznie się dzisiaj zmieniają, choć da się zauważyć wyhamowanie spadków w ostatnich sesjach.

  • Zmiany mają przyspieszyć dostawy zakupów z Allegro
  • Notowania mogą tworzyć lokalny dołek

“Największy wybór i najlepsze ceny na rynku oraz wygoda i bezpieczeństwo to najważniejsze cechy zakupów na Allegro. Kupujący oczekują szybkich dostaw, a my intensywnie pracujemy by pomóc sprzedawcom spełnić to oczekiwanie. Wdrożyliśmy już m.in. Program Szybkich Dostaw i opcję dostawy tego samego dnia z Kurierami PickPack i X-press Couriers. Nie poprzestajemy na tym i już w najbliższych miesiącach planujemy uruchomienie nowej usługi. Centrum logistyczne Allegro, powstające w nowoczesnym magazynie w centrum Polski, pomoże przejąć od firm najbardziej czasochłonne i pracochłonne czynności takie jak: magazynowanie, pakowanie, wysyłkę i obsługę zwrotów. Dzięki skali i automatyzacji Allegro będzie w stanie zapewnić atrakcyjne warunki tej usługi. To pozwoli sprzedającym skupić się na zwiększaniu sprzedaży i optymalizowaniu ofert, a kupującym da dodatkową satysfakcję z szybkiej dostawy” – powiedział dyrektor ds. rozwoju Allegro Grzegorz Czapski, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zakupy na Allegro mocno przyspieszą

Allegro zdecydowało się rozwijać swoje usługi logistyczne w A2 Warsaw Park. Umowa pomiędzy firmą Panattoni a Allegro obejmuje wynajem magazynu o powierzchni 36 500 m2, z czego 35 100 m2 zostanie przeznaczone na obsługę zamówień, a niemal 2 800 m2 zajmą biura i przestrzeń wypoczynku. Docelowo łączna powierzchnia operacyjna magazynu z systemem wewnętrznych antresol wyniesie 65 300 m2.

Centrum logistyczne Allegro wyposażone zostanie w szereg rozwiązań z zakresu automatyki, które przyspieszą oraz obniżą koszty obsługi zamówień. Wdrożone zostaną zaawansowane systemy do zarządzania magazynem, a także systemy przenośników i skanerów zapewniające wysoki standard obsługi oraz kontrolę towarów na każdym etapie procesu magazynowego. W nowym centrum logistycznym Allegro do końca 2022 roku zatrudnienie znajdzie docelowo 1200 pracowników, podsumowano.

Po pierwsze, gospodarcze programy stymulacyjne są pozytywnym impulsem dla cen większości surowców, a w szczególności dla miedzi, która w podobnych warunkach radziła sobie znakomicie. Po drugie, pozytywnie zaskakuje ożywienie gospodarcze w Chinach, które tradycyjnie są głównym źródłem popytu na miedź. Po trzecie, podtrzymujemy nasz optymizm wobec cen miedzi biorąc pod uwagę przyspieszenie ekspansji samochodów elektrycznych i zwiększanie mocy OZE w skali światowej.

Wyhamowanie spadków

Spoglądając na wykres, można odnieść wrażenie, że załamanie notowań po decyzji o wejściu na polski rynek Amazona (co było spodziewane) było tylko chwilową przecenę. NA krótkiej historii notowań, kurs znajduje się dość nisko, a ostatnie sesje wyznaczają lokalne wsparcie i trzeci w historii potencjalny dołek, położony na wyższym poziomie. Na razie jest to tylko wyhamowanie spadku ceny, do odbicia potrzeba wzrosty ponad 77,50 zł. W innym razie, cena może wrócić na okolice z debiutu.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | notowania dow jones | biomed cena akcji | kurs akcji pkn orlen | cena akcji mercator medical |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here