Naga MarketsAllegro z największym udziałem w WIG20. Cena akcji nadal rośnie
Źródło: Allegro

Debiut Allegro to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie na polskim rynku w ostatnich miesiącach. Gigant zadebiutował na warszawskim parkiecie 12 października i natychmiast wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Od poniedziałku właściciel serwisu sprzedażowego może pochwalić się również największym udziałem w WIG20.

  • Udział Allegro w portfelu WIG20 przekracza 14%.
  • Kapitalizacja spółki przekroczyła w pewnym momencie we wtorek 100 mld zł.
  • Firma stawia na rozwój usługi Allegro Smart!. 

Udane IPO

Podczas wrześniowej oferty pierwotnej Allegro sprzedało 213,55 milionów akcji w cenie 43 złotych za sztukę. Aż 204,2 miliony akcji trafiło do inwestorów instytucjonalnych, a do inwestorów indywidulanych, którzy musieli liczyć się z 85% redukcją zapisów, jedynie lekko ponad 9 milionów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Już pierwszego dnia notowań akcje spółki poszybowały w górę, rosnąc o 63% – z 43 do 70 złotych. Łączny obrót aktywami Allegro wyniósł aż 4 miliardy złotych.

Zobacz również: Gospodarka USA urośnie w III kw. o 34,5% w ujęciu rocznym, prognozuje ING

Po debiucie szybko stało się jasne, że Allegro zawita w składzie WIG20. Zainteresowanie aktywami firmy nie malało, co doprowadziło do  „detronizacji” CD Projekt z pozycji spółki o największym udziale w portfelu indeksu WIG20. We wtorek udział Allegro przekroczył 14% (CD Projekt około 13%).

Allegro walczy o klientów

Akcje luksemburskiego właściciela portalu pobiły we wtorek kolejny rekord, osiągając w pewnym momencie cenę 98,78 złotych. Oznacza to, że kapitalizacja spółki przekraczała 100 miliardów złotych. Allegro nie zamierza zwalniać tempa i zapowiada rozwój programu Smart!, z którego jeszcze na koniec czerwca korzystało jedynie 17% użytkowników.

Allegro zamierza w dalszym ciągu wykorzystywać swoje sukcesy w obszarze dostaw, przez zwiększanie udziału dostaw realizowanych w ciągu jednego do dwóch dni, ze szczególnym uwzględnieniem dostaw następnego dnia, dalszy rozwój sieci skrytek w terenie i punktów nadawczo-odbiorczych, ekspansję w obszarze innowacyjnych usług dostawczych, w tym zwiększenie udziału dostaw tego samego dnia oraz wprowadzenie dostaw „ultraszybkich” lub „natychmiastowych”.

Te inicjatywy będzie wspierać uruchomienie Allegro Fulfilment, które będzie wykorzystywane jako narzędzie uzupełniające w wybranych przypadkach, jak w przypadku sprzedawców międzynarodowych i innych wybranych sprzedających, celem skrócenia czasu dostawy i zapewnienia precyzyjności realizacji obiecanych dostaw. – poinformowano w komunikacie.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Allegro w ciągu ostatnich 10 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here