Naga MarketsAllegro z długo wyczekiwanym odbiciem - zapiski giełdowego spekulantaPo niemal miesiącu nieprzerwanych spadków, odbicia doczekali się akcjonariusze Allegro, które w piątek wyraźnie zyskiwało. Powodem odbicia była informacja o przejściu 100% udziałów w Mall Group oraz WEDO od sprzedających je akcjonariuszy PPF, EC Investments i Rockaway Capital, za łączną kwotę 881 mln euro, opartą na wycenie firmy na poziomie 925 mln euro skorygowanej o dług i pozycje o charakterze dłużnym w wysokości 44 mln euro. Cena może zostać podniesiona o nie więcej niż 50 mln euro na podstawie realizacji określonych celów krótkoterminowych.

Przejmowany biznes obejmuje aktywa e-commerce Grupy Mall oraz aktywa logistyczne WE DO w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. “Wspólnie z Grupą Mall będziemy mogli nie tylko podnieść jakość codziennego życia 18 mln klientów, których już obsługujemy, ale także dotrzeć z naszą ofertą do innych części Europy. Kupujący będą mogli liczyć na lepszy wybór, atrakcyjne ceny i większą wygodę, a wspólna baza około 135 tys. sprzedawców pozwoli wystawić ofertę na platformie i sprzedawać w całym regionie” – podała spółka.Większa korekta?

Zarząd Allegro zaprezentował także projekcje dotyczące rozwoju e-handlu, które wskazują na wzrost wartości segmentu w Polsce do 139 mld zł w 2024 z 87 mld zł szacowanych na 2020 rok. Mimo odbicia, notowania nadal poruszają w trendzie spadkowym. Dopiero powrót ponad 50 zł może być traktowany jako sygnał wyczerpywania się potencjału podaży.

allegro


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here