Naga MarketsAllegro wywarło najmocniejszy negatywny wpływ na WIG20Środowa sesja na krajowym ryku przyniosła bardziej znaczące obsunięcie indeksu największych spółek, i w ślad za tym również kontraktów terminowych. Spadkom poddało się ponad 2/3 podmiotów WIG20, z czego najmocniejszy negatywny wpływ na indeks wywarły Allegro oraz sektor bankowy, ale również mocniejsze spadki dotknęły segment paliwowy, sprzedawców detalicznych oraz odzieży i obuwia.

Allegro ze spadkiem, giełdy zagraniczne z niewielkim osłabieniem

Na wykresie 60-min FW20 kurs wyłamał się dołem z blisko 2 tygodniowego trendu bocznego. Najbliższym wsparciem pozostaje dołek z końca stycznia przy wartości 1887 pkt. Na wskaźniku DMI po wcześniejszym, negatywnym przecięcie linii DM sygnał zyskuje potwierdzenie w postaci wznoszącego się miernika siły trendu – ADX. Wskaźnik MACD pogłębia strefę ujemnych wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na diagramie dziennym kurs jest coraz bliżej linii szyi potencjalnej formacji RGR. Potencjał formacji mierzony wysokością tzw. głowy wynosi blisko 230 pkt., co w przypadku wyłamania z formacji i jej realizacji oznaczałoby dążenie do poziomu docelowego określonego poniżej 1700 pkt. MACD oddala się w dół od linii sygnalnej, RSI i DMI jeszcze pozostają neutralne wobec ostatnich zmian wykresu cenowego.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielkie osłabienie głównych indeksów, z początkiem dnia kontrakty terminowe wykazują neutralne zachowanie implikując podobne nastawienie przed otwarciem sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na cotygodniowy raport o zgłaszanych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych w US.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw lotos | sp500 | kurs dolara prognozy 2020 | internetowy kurs funta | btc prognoza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here