Naga Markets

Allegro wyceniane na 31,90 zł przez Haitong Bank - zapiski giełdowego spekulanta30% zwyżkę od początku roku zanotowało Allegro. Spółce w ostatnim czasie sprzyjało wyjście z polskiego rynku jednego z konkurentów – Shopee. Analitycy Haitong Banku postanowili zaktualizować rekomendację dla spółki po tym wydarzeniu. Haitong Bank obniżył rekomendację dla Allegro do neutralnie (wcześniej kupuj), jednocześnie podnosząc cenę docelową do 31,90 zł (z 30,50 zł). „12 stycznia br. spółka Sea Ltd poinformowała o zamknięciu działalności Shopee w Polsce.

Wiadomość ta nie powinna być dużym zaskoczeniem, gdyż Shopee już w 4Q22 wdrożyło kroki restrukturyzacyjne w Polsce. Shopee był w ostatnim roku był najbardziej agresywnych graczem rynkowym, z agresywnymi kampaniami marketingowymi oraz polityką opłat i prowizji. Zamknięcie Shopee ma dwojakie konsekwencje dla Allegro i rynku e-commerce: bezpośrednie (przejęcie GMV/kupujących) i pośrednie (zmniejszenie presji konkurencyjnej).

Mocna korekta 

Allegro, jako niekwestionowany lider rynku, jest również największym beneficjentem zamknięcia Shopee. Skala bezpośredniego wpływu na finanse Allegro powinna być jednak raczej ograniczona” – uważają ekonomiści banku. Na wykresie trwa dynamiczna korekta noworocznej zwyżki. Obecnie najbliższym wsparciem, na którym korekta osiągnie porównywalną wartość z poprzednią przeceną, są okolice 27 zł.

allegro

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

AVA TradeConotoxia
Poprzedni artykułBinance rozda 30 tys. stypendiów w ramach programu nauki o web3
Następny artykułPGE najwyżej od połowy września 2022 roku
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.