Naga MarketsAllegro wraca do wzrostów. Poziom 70 zł. pokonany!Po 7 spadkowych sesjach z rzędu, czwartkowa sesja przynosi odwrót na walorach Allegro, a wzrosty podczas sesji sięgają nawet 4%. Kurs akcji wczoraj pokazał próbę odwrotu, kiedy odbił z sesyjnego minimum na poziomie 65,3 zł, do 69,99 zł – czyli maksimum z środowej sesji. Samo zamknięcie jednak nie wyglądało aż tak dobrze, a walory zaliczyły kolejną już, siódmą spadkową sesję. W czwartek obserwujemy spadki na szerokim rynku, a zieloną wysepką w gronie komponentów Wig20 są właśnie walory Allegro.

  • Allegro odbija z poziomów wsparcia w okolicach 65 zł. Spółka zaliczyła 7 spadkowych sesji giełdowych z rzędu.
  • Podczas czwartkowej sesji, walory Allegro zyskują ponad 4% i radzą sobie najlepiej z grona wszystkich komponentów indeksu Wig20.
  • Ipopema Securities rekomenduje “trzymanie” walorów, a wartość godziwa 1 akcji, została ustalona na poziomie 89 zł.

Zobacz również: Brave Lamb Studio wydaje Field Hospital. Rozmowa z Prezesem Michałem Dziwnielem

Te artykuły również Cię zainteresują

Walory Allegro odbijają od poziomu wsparcia 65 zł.

Czwartkowa sesja przyniosła zdecydowane odreagowanie na walorach Allegro, spółki która dopiero od kilku tygodni jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. Warto przypomnieć, że podczas pierwszej sesji z notowaniami, walory spółki drożały na zamknięciu o ponad 62%, a wzrosty były kontynuowane w kolejnych dniach, doprowadzając kurs w okolice 99 zł i ten poziom jest obecnie historycznym szczytem.

Po osiągnięciu opisanego wyżej pułapu, walory przebywały w nieznacznej korekcie, zakończonej drugą falą wzrostów, która jednak była nieco słabsza, paliwa wystarczyło do wzrostu w okolice 95 zł. Od tego momentu akcje Allegro mocno tracą na wartości. Przez 7 kolejnych sesji z rzędu, cena spadła o ponad 40%, do poziomu 65,3 zł, który okazał się minimum środowej sesji.

Notowania Allegro od momentu giełdowego debiutu. Źródło: tradingview.com

2 połowa środowej sesji i cała piątkowa sesja to już odwrót i próba powrotu do wzrostów. Po pokonaniu poziomu 70 zł, kolejnym oporem będą okolice 72,5 zł, jednak po tak dynamicznych spadkach, możemy spodziewać się nieco bardziej dynamicznego odbicia, którego zasięg można upatrywać w krótkim terminie nawet bliżej poziomu 80 zł.

W czwartek, o godzinie 15:20, walory Allegro drożeją o 4,29%, a kurs oscyluje w okolicach 70,2 zł. Obroty na walorach spółki są największe na całej Giełdzie Papierów Wartościowych i wynoszą ponad 126 mln zł.

Zobacz również: Już 23 listopada rozpoczęcie Gry Inwestycyjnej organizowanej przez ING!

Allegro z rekomendacją “trzymaj” od Ipopema Securities

Analitycy Ipopema Securities: Marek Szymański i Krzysztof Kawa, w raporcie z 12 listopada, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Allegro od zalecenia “trzymaj”. Wartość godziwa akcji spółki została wyznaczona na 89 zł, co spory potencjał do wzrostu.

W ramach uzasadnienia rekomendacji napisano:

“Wybuch pandemii COVID-19 spowodował przyspieszenie rozwoju rynku e-commerce w Polsce, który wciąż cechuje się niższym stopniem penetracji (ok. 8 proc. w 2019 r.) w porównaniu innych krajów europejskich (ponad 10 proc.). Oczekujemy, że Allegro będzie beneficjentem zachodzących zmian konwersji klientów z kanału tradycyjnego do sprzedaży online (prognozowany średnioroczny rozwój rynku e-commerce w Polsce na poziomie 16 proc. w latach 2019-25). W rezultacie prognozujemy średnioroczny wzrost skoryg. EBITDA Allegro na poziomie 25 proc. w latach 2019-25”.

W ostatnim czasie, spółka podejmuje działania, mające na celu wzmocnienie jej pozycji na rynku, analitycy skomentowali również ten fakt:

“Jednocześnie oczekujemy, że spółka będzie w stanie generować pozytywne przepływy pieniężne, co pozwoli na osiągnięcie pozycji gotówkowej netto w 2023 roku. Z kolei działania podejmowane przez spółkę w ostatnich miesiącach (rozwój oferty Smart!, uruchamianie usług Allegro Pay oraz Allegro Fulfillment) powinny wzmocnić pozycję rynkową spółki na rynku oraz zwiększyć bariery wejścia dla potencjalnych nowych konkurentów na rynku”.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczono plik PDF z zastrzeżeniami prawnymi.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here