Naga MarketsZamknięcie tygodnia na krajowym rynku przyniosło całkiem pokaźną zwyżkę indeksu największych spółek, co zasługuje na uwagę zwłaszcza na tle niewielkich wzrostów na giełdach zachodnioeuropejskich oraz niewielkiego spadku na giełdach amerykańskich. Podobnie jak w trakcie czwartkowych notowań, zmiany indeksu bazowego zdominowała spółka ALLEGRO, której akcje rosły o blisko 9% i odpowiadały za blisko połowę piątkowej zwyżki WIG20.

Zmiany indeksu bazowego zdominowała spółka ALLEGRO

Dobre zachowanie notowały także spółki górnicze oraz sektor finansowy. Niewielkie osłabienie dotknęło spółki paliwowe. Na wykresie dziennym FW20 biała świeca odnotowała nowe lokalne maksimum. Lekko drgnęły w górę obroty, ale też obniża się LOP. RSI nadal nie potwierdza nowego szczytu, uwagę zwraca ROC, który dotarł do linii tegorocznych szczytów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie 60-min notowania podążają do już dość bliskiej strefy oporu (1826 pkt.) określonej wsp. 1,618 z mającej miejsce przed 1,5 tygodnia lokalnej korekty spadkowej. Na RSI w tym interwale zostały zanegowane dywergencje, również MACD odwrócił wcześniejsze spadkowe wskazania.

Na wskaźniku DMI pojawił się sygnał kupna. Na rynkach zachodnich poranne notowania kontraktów terminowych wykazują niewielkie dodatnie odchylenia, ich zmiana w stosunku do piątkowego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na szacunkowe odczyty wskaźników PMI dla głównych gospodarek.

Dają się we znaki wprowadzane w wielu krajach europejskich administracyjne ograniczenia skutkujące obniżeniem aktywność w biznesie, zwłaszcza w usługach, co też jest widoczne w prognozowanych wskaźnikach dla tego segmentu.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here