Naga Markets

Środowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś umiarkowanie optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW wzrósł dziś bowiem o 0,61 proc.

  • Zaledwie 11 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w środę na wartości
  • Aż 8 z 20 spółek z WIG20 traciło w środę na wartości

KGHM liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 11 zyskiwało a 9 traciło dziś na wartości. Notowania jednej spółki utrzymały się natomiast na względnie stabilnych poziomach. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Cyfrowego Polsatu, Tauraonu i KGHM-u, których akcje rosły odpowiednio o 3,27 proc., 4,22 proc. i 4,62 proc.Źródło: Stooq

Zaledwie 33 proc. spółek z GPW zyskiwało w środę na wartości

Największe obroty w trakcie środowego handlu odnotowano na akcjach Allegro. Warto zwrócić uwagę, że były one ponad sześciokrotnie wyższe niż na jakiejkolwiek innej spółce.

Warto także zwrócić uwagę, że zaledwie 33 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, a aż 54 proc. odnotowało spadki. Notowania 13 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Akcje KGHM rosną drugi tydzień z rzędu

Spoglądając na notowania KGHM-u zauważymy, że wskutek trwających od połowy marca br. do początku sierpnia br. wzrostów, akcje spółki podrożały o ponad 191 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że kurs dotarł w okolice niezwykle istotnego oporu, gdzie po raz kolejny pojawiła się silna reakcja podażowa.

Mimo, że późniejsze spadki były niezwykle dynamiczne, to nie trwały one zbyt długo. W ciągu kilku tygodni kurs osunął się o niemal 20 proc. docierając w ten sposób w okolice technicznego wsparcia, gdzie już w minionym tygodniu pojawiła się reakcja popytowa.

Jeżeli zatem trwające od niemal dwóch tygodni wzrosty będą kontynuowane, cena akcji KGHM-u mogłaby dotrzeć nawet do 137 zł.

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykuł7 spółek z rekordem notowań w środę. Akcje Allegro traciły na zamknięciu 5,05%!
Następny artykułKurs funta (GBP) powyżej poziomu 5 zł! Euro, dolar i frank również mocno w górę w środę 14 października 2020 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here