Naga MarketsAllegro traci ponad 2,5%. Spółka tnie planowane wydatki inwestycyjne o nawet 100 mln złotych!W trakcie czwartkowej sesji Allegro notuje mocne spadki swojej giełdowej wyceny. Obecnie akcje spółki wyceniane są na blisko 65 zł, co oznacza spadek o ponad 2,5%. Za ten stan rzeczy odpowiadają opublikowane dzisiaj wyniki finansowe za 1 półrocze, w których spółka co prawda wskazuje wzrosty przychodów, jednak jednocześnie poważnie obniża planowane wydatki inwestycyjne.

Allegro traci 2,57%

– Patrząc na wykres dzienny, kurs testuje obecnie ważną strefę wsparcia, która rozciąga się między poziomem 65,00 PLN, a zniesieniem 50% fali spadkowej rozpoczętej w grudniu (65,87 PLN). W przeszłości strefa dwukrotnie zahamowała spadki (2x niebieski okrąg na wykresie). W przypadku zejścia poniżej uwaga może się wkrótce skupić na kolejnym zniesieniu Fibonacciego, czyli 38,2% (okolice 61,56 PLN), gdzie w przeszłości również dochodziło do reakcji cenowych. Kurs Allegro spadł już o ponad 10% względem niedawnych lokalnych maksimów. – wskazują analitycy XTB.W trakcie dzisiejszej sesji Allegro notuje mocne spadki swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie 2,57%, co oznacza spadek o 1,71 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 66,53 zł. Aktualnie inwestorzy płaca więc za walor równo 64,82 zł.

Allegro traci ponad 2,5%. Spółka tnie planowane wydatki inwestycyjne o nawet 100 mln złotych!
Notowania Allegro dnia 05.08.2021. Źródło: Comparic.pl

Patrząc z szerszej perspektywy, zauważyć należy, że przez większość swego pobytu na giełdzie Allegro regularnie traciło, znajdując się w wyraźnym trendzie spadkowym. Akcje spółki zanotowały spadek z wyceny wynoszącej ok. 85 zł końcem grudnia 2020, do blisko 50 zł w połowie maja. Od tego czasu zauważalne było mocne odbicie, które wyniosło notowania Allegro aż do okolic 75 zł, jednak końcem lipca palmę pierwszeństwa po raz kolejny przejęły niedźwiedzie.

Spółka publikuje wyniki finansowe

– W 2Q 2021 przychody grupy wzrosły o 28,4% r/r do 1,3 mld PLN (vs konsensus: 1,27 mld PLN). Wartość sprzedanych towarów (GMV) wzrosła o 10,6% r/r do 10,4 mld PLN. Wynik EBITDA sięgnął 547,6 mln PLN (vs konsensus: 519,7 mln PLN). Grupa podtrzymała swoje podwyższone oczekiwania ogłoszone w ramach aktualizacji prognoz w pierwszym kwartale 2021 dotyczące GMV, przychodów oraz skorygowanej EBITDA. – wskazuje Dom Maklerski XTB.

Ważnym aspektem dzisiejszego raportu jest obniżenie planowanych nakładów inwestycyjnych na 2021 rok do przedziału 475-525 mln zł z wcześniejszych 560-600 mln zł, choć jednocześnie utrzymanie podwyższonych prognoz jest z punktu widzenia akcjonariuszy informacją pozytywną.

– Grupa podtrzymuje dotychczasowe oczekiwania [dotyczące wyników za 2021 r.] z wyjątkiem planów inwestycyjnych na rok nakładów inwestycyjnych na rok 2021, które zostały obniżone do oczekiwanego do oczekiwanego przedziału od 475 mln zł do 525 mln zł z wcześniejszych 560 mln zł do 600 mln zł. Zmiana ta wynika z oszczędności w zakresie nakładów inwestycyjnych na sprzęt IT, który został leasingowany, z przesunięcia niektórych prac związanych z wykańczaniem budynków na przyszłe okresy, co wynika z opóźnienia w oddawaniu nowych powierzchni. – czytamy w raporcie kwartalnym.

Zobacz również:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs orange | echo investment gpw | polenergia akcje rekomendacje | pgnig akcje notowania | eur/usd wykres | akcje mbank | polenergia cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here