Naga MarketsAllegro: Testy Allegro Fulfillment i pierwsze automaty paczkowe - w III kw.Allegro.eu planuje przeprowadzić testy usługi logistycznej Allegro Fulfillment, jak również uruchomić pierwsze własne automaty paczkowe w III kw. tego roku, poinformował ISBnews dyrektor finansowy Allegro Jon Eastick. Podtrzymał, że oba projekty mają zostać uruchomione komercyjnie do końca tego roku.

Allegro planuje przeprowadzić testy usługi logistycznej Allegro Fulfillment

“Projekt Allegro Fulfillment rozwija się bardzo szybko. W kwietniu zaczęliśmy ponosić koszty najmu, w tej chwili inwestujemy w rozwój tego magazynu – zatrudniamy zespół i inwestujemy w software. Spodziewamy się, że już w trzecim kwartale testy całego systemu będą prowadzone z kilkunastoma albo trochę więcej sprzedawców. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, komercyjnie powinniśmy uruchomić tę usługę do końca tego roku” – powiedział Eastick w rozmowie z ISBnews.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ramach usługi fulfillment Allegro chce zaoferować sprzedawcom pełną obsługę logistyczną ich zamówień: magazynowanie, kompletowanie i pakowanie, wysyłkę produktów, obsługę zwrotów oraz obsługę posprzedażową.

“Jeśli chodzi o własne automaty paczkowe, wiele elementów w tym projekcie jest już realizowanych. Mamy zasadniczą część zespołu, powiększamy go, żeby jeszcze szybciej pozyskiwać lokalizacje. Są już pierwsze lokalizacje. Mamy umowy na dostawy – pierwsze automaty powinniśmy otrzymać w ciągu najbliższych tygodni, co oznacza, że mogą zacząć się pojawiać na ulicach w III kwartale. Podtrzymujemy plany na ten rok, a więc komercyjny start tego projektu oraz pierwszych 1 500 automatów. Wszystko idzie zgodnie z planem” – powiedział dyrektor finansowy.

“Obok planów rozwoju sieci własnych automatów paczkowych i rozwoju Paczkomatów przez naszego partnera – InPost, planujemy też rozwój Allegro Punkty. Na razie jest za wcześnie, by mówić o kolejnych partnerach” – dodał.

Kilka dni temu Allegro ogłosiło, że uruchamia partnerską sieć Allegro Punkty z możliwością odbioru przesyłki dzień po jej nadaniu – w maju otworzy w salonikach prasowych Kolportera dodatkowe 600 punktów odbioru.

“Spodziewamy się, że trend rosnącej liczby klientów utrzyma się w całym roku ” – wskazał też Eastick.

W I kw. br. liczba aktywnych kupujących przekroczyła 13,2 mln (+13,4% r/r), a ich roczne wydatki wyniosły średnio 2 880 zł (+38,9% r/r).

invest

Dyrektor finansowy podtrzymał też, że Allegro na razie nie planuje wypłacania dywidendy.

“Nasza polityka dywidendowa pozostaje bez zmian – tak jak ją przedstawiliśmy na etapie IPO. Widzimy dalsze ogromne możliwości rozwoju i inwestycji w Polsce oraz za granicą. Na tym etapie jesteśmy zdania, że inwestycje te zapewnią akcjonariuszom lepszy zwrot z inwestycji, niż poprzez wypłatę dywidendy. Dlatego na razie polityka się nie zmienia” – podsumował Eastick.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

Autor: Renata OljaszConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here