Naga MarketsAllegro straciło wczoraj przeszło 6 procent. Czerwień wciąż nie opuszcza GPWŚroda na GPW przyniosła kolejną sesję pod dyktando niedźwiedzi. WIG20 stracił wczoraj 1%, do czego najmocniej przyczyniły się akcje CD Projektu (-7,2%) i Allegro (-6,7%). Mocno zniżkowało również Asseco (-5,2%) po wtorkowej publikacji raportu kwartalnego. Liderami sesji wśród blue chipów byli tym razem Tauron i CCC – obie spółki zamknęły się 3,45% nad kreską.

Akcje Allegro spadły wczoraj aż o 6,7%

Pozytywnie wyróżniały się także akcje spółek paliwowych – Lotos zyskał 3,2%, a Orlen 0,9%. Czerwień dominowała również na szerokim rynku – WIG spadł 0,65%, z kolei mWIG40 stracił 0,13%. Wśród małych spółek najmocniej wyróżniły się akcje Getin Holding (+16,97%) oraz Erbud (+12,92%), co pomogło indeksowi sWIG80 zakończyć sesję z wynikiem +0,25%. Przedstawiciele Getin w trakcie sesji opublikowali informację o planowanym obniżeniu kapitału zakładowego, w wyniku czego jesienią 2022 roku do akcjonariuszy spółki trafi prawie 190 mln PLN.Na rynku europejskim nadal panują mieszane nastroje. DAX oraz CAC znów zakończyły sesję na minusie, odpowiednio 0,37% i 0,03%, natomiast FTSE kolejny dzień rośnie, tym razem 0,63%. Za oceanem Nasdaq i S&P wzrosły odpowiednio 0,4% i 0,2%, DJI zakończył dzień w okolicach punktu odniesienia (-0,03%). W centrum uwagi był protokół z posiedzenia FED, który wskazał, że jeżeli inflacja nadal będzie znajdowała się powyżej celu, możliwe jest szybsze niż zakładano podniesienie stóp procentowych. Najnowsze dane gospodarcze wykazały z kolei, że wydatki konsumentów są odporne na utrzymującą się presję cenową.

Amerykanie obchodzą dzisiaj Święto Dziękczynienia, w związku z czym rynki będą zamknięte, a w piątek sesja będzie skrócona. O poranku rynki azjatyckie są stabilne, indeks Shanghai Composite oscyluje wokół punktu odniesienia, Nikkei po ostatnim spadku 1,6% odrabia straty, notując 0,8% wzrost. W kalendarzu ekonomicznym dzisiaj protokół z posiedzenia ECB. Kontrakty terminowe na światowe indeksy wskazują na pozytywne nastroje.

Autor: Anna Madziar

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: alior gpw | eurocash akcje prognozy | kryptowaluty kursy | polenergia cena akcji | rekomendacje giełdowe | bitcoin informacje | euro forint |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here