Naga MarketsIronia? Międzynarodowy koncern sprzedaje największy polski portal aukcyjny za bajecznie wysoką kwotę.
Ironia? Międzynarodowy koncern sprzedaje największy polski portal aukcyjny za bajecznie wysoką kwotę.

Całość udziałów w grupie Allegro oraz Ceneo Sp. z o.o. zostało sprzedane za kwotę ponad 3,25 mld USD grupie funduszy Cinven, Permira oraz Mid Europa Partners.


3,25 mld USD to w przeliczeniu po dzisiejszym kursie USD/PLN trochę ponad 12,7 miliardów złotych. Oznacza to, że zawarta dzisiaj transakcja sprzedaży polskiego giganta aukcyjnego oraz najbardziej znanej porównywarki cen w polskim internecie jest największą taką transakcją w historii branży. Allegro nie dorównuje nawet sprzedaż Grupy Onet w 2012 roku. Wówczas Axel Springer za jeden z najbardziej rozpoznawalnych serwisów informacyjnych w Polsce zapłacił 969 milionów PLN.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze w lipcu Reuters informował o zainteresowaniu kupnem Allegro takich gigantów internetu jak Alibaba czy eBay. Ostatecznie, dotychczasowy właściciel serwisu aukcyjnego, koncern Naspers sprzedał Alegro funduszom inwestycyjnym.

Jak informuje w opublikowanej informacji Naspers, decyzja o sprzedaży Allegro dyktowana była strategią polskiej Grupy, która zakłada maksymalizację dochodu akcjonariuszy. Naspers informuje jednocześnie, że wciąż zamierza być obecny w naszym kraju za pomocą inwestycji w takie marki jak OLX, PayU, Otomoto czy Otodom. Koncern zapewnia również, że marki te nadal będą rozwijane w sposób zapewniający uzyskanie przychodów firmie w kolejnych latach. Transakcja, zanim dobiegnie końca, musi przejść jeszcze przez kontrolę antymonopolową, której koniec prognozowany jest przed zakończeniem fiskalnego roku 2017.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here