Naga Markets

Allegro: Skorygowana EBITDA Mall Group i WE|DO to -96 mln zł w r.obr. 2021/2022Warszawa, 13.05.2022 (ISBnews) – Spółki Mall Group i WE|DO odnotowały -96 mln zł skorygowanej EBITDA przy 3 139 mln zł przychodów w roku obrotowym zakończonym 31 marca 2022 r., podało Allegro, które zamknęło transakcję nabycie tych spółek 1 kwietnia 2022 r.

Zysk brutto w ostatnim roku obrotowym sięgnął 619 mln zł. Wartość sprzedanych produktów (GMV) w ostatnim roku obrotowym wyniosła 3 989 mln zł, podano.“Wstępne skonsolidowane sprawozdania finansowe zostały przygotowane zgodnie z zasadami rachunkowości obowiązującymi w spółce i dostarczają odpowiednich i porównywalnych informacji finansowych o wynikach spółek przejmowanych w okresie dwunastu miesięcy bezpośrednio poprzedzających ich nabycie w dniu 1 kwietnia 2022 r.” – czytamy w komunikacie.

Wstępne skonsolidowane sprawozdania finansowe podlegają corocznemu procesowi badania, który – zgodnie z otrzymanymi przez Allegro informacjami – trwa i nie zostało zakończone na dzień niniejszego raportu bieżącego, podano także.

1 kwietnia 2022 r. Allegro.eu zamknęło transakcję przejęcia akcji Mall Group oraz udziałów WE|DO CZ, które zostały przeniesione na Allegro.pl sp. z o.o. – polski podmiot zależny Allegro.eu, za łączna kwotę 881 mln euro.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here