Naga MarketsAllegro rozbiło bank z 4 mld zł obrotu. Zastąpi mBank w indeksie WIG20
Źródło: Allegro

Jeden z najbardziej niezwykłych debiutów na GPW doszedł do skutku. 100 tysięcy transakcji 4 miliardy złotych obrotów i miliony złotych zysku inwestorów indywidualnych – to debiut Allegro w pigułce. Zdecydowanie pogorszyła się natomiast sytuacja techniczna indeksu WIG20, gdzie intrygująco wyglądają notowania Dino, a oznaki kłopotów rysują się na wykresie PGNiG (lidera poniedziałkowych spadków). Czy spółki Skarbu Państwa ponownie zatopią indeks WIG20? Na między innymi to pytanie w najnowszych Sygnałach Dnia odpowiedzi szuka Michał Palaczyk ze Squaber.com.

  • 5 spółek z rekordem notowań w poniedziałek. Akcje Allegro zyskały na zamknięciu 62,79%!
  • Największe obroty z grona rekordzistów zanotowało Allegro (3,999 mld zł.)
  • WIG20 tracił na zamknięciu 0,92%, a WIG 0,51%

Allegro z rekordowym IPO i liderem w zestawieniu obrotów

Podczas pierwszego dnia handlu na Allego miejsce miało 100 tysięcy transakcji, wygenerowano obrót rzędu 4 miliardów złotych, a kurs zwiększał się o niemal 63% i cena zamknięcia wynosiła 70 zł. W porównaniu drugi CD Projekt generował 8,6 tys. transakcji i obrót rzędu 161 milionów złotych.

4 miliardy obrotu, 100 tysięcy transakcji i zielone Allegro. To był największy debiut na polskiej giełdzie, spółka niezwykła i IPO, którego możemy już nie zobaczyć w bliskiej do przewidzenia historii, ponieważ trudno znaleźć w polskiej gospodarce spółkę, która mogłaby uzyskać podobną kapitalizację i której debiut przybrałby tak dużą skalę – komentował Michał Palaczyk ze Squaber.com.

Pierwsza sesja handlowa Allegro na GPW. Źródło: Stooq.pl

Optymizm wokół debiutu Allegro, które zyskiwało podczas pierwszej sesji na GPW niemal 63% na zamknięciu nie przełożył się na notowania WIG20. Benchmark 20 największych polskich spółek tracił 0,9% i powracał poniżej poziomu 1700 pkt. Od początku roku indeks jest pod kreską niemal 22% i wyraźnie odstaje między innymi od swoich konkurentów z USA.

W morzu koloru czerwonego wyróżniało się jedynie kilka spółek, a wzrosty notowały KGHM (+1,6%), Alior Bank (+1,6%), JSW (+1,4%), LPP (+0,9%) oraz Dino Polska (+0,8%). Liderem spadków tracącym niemal 4% był natomiast PGNiG, a w jego ślady podążał Lotos i PKN Orlen tracące 2,6% oraz 2,5%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here