Naga MarketsŹródło: Allegro

Akcje Allegro, które od zaledwie dwóch tygodni notowane są na GPW, w środę spadają o prawie 7%. Jeszcze we wtorek kurs sięgnął niemal 100 zł przez co chwilowo spółka przebiła mityczną barierę 100 mld zł kapitalizacji rynkowej, czego jak do tej pory nie udało się dokonać żadnemu innemu walorowi.

  • Allegro jest największym debiutem w historii warszawskiej giełdy
  • Od ceny z IPO akcje podrożały już aż ponad dwukrotnie
  • Spółka chwilowo przebiła nawet granicę 100 mld zł wartości rynkowej

Akcje Allegro w środę ostro w dół

Kurs akcji Allegro w środę chwilę po południu opada aż o 6,59% do 88,40 zł tracąc wzrosty wypracowane w poniedziałek i wtorek. To jednak nadal ponad dwa razy więcej niż cena z IPO, która wyniosła 43 zł. Jednak już w dniu debiutu akcje podrożały do 70 zł na zamknięciu notowań.

Te artykuły również Cię zainteresują

Allegro: rekordowa kapitalizacja mimo silnego załamania kursu
Notowania Allegro na GPW. Źródło: tradingview.com

Było to największe IPO nie tylko w tym roku, ale w ogóle w historii polskiej giełdy. O skali wydarzenia świadczy fakt, że spółka niemal z marszu weszła w skład indeksu WIG 20 skupiającego 20 największych notowanych polskich spółek. Mało tego! Allegro już w dniu debiutu stało się walorem o największej kapitalizacji spośród wszystkich spółek notowanych na GPW zostawiając poprzedniego hegemona, CD Projekt, daleko w tyle.

Zobacz również: CD Projekt i WIG20 z olbrzymią luką spadkową. Cyberpunk spycha akcje na półroczne minima!

Jeszcze we wtorkowej sesji walor wystrzelił do szczytu wszechczasów intraday na 98,78 zł, a ten dzień nakreślił także nową kartę w historii warszawskiego parkietu. Po raz pierwszy od początku istnienia polskiej Giełdy Papierów Wartościowych, notowana spółka przekroczyła granicę 100 mld zł kapitalizacji rynkowej.

Niestety, dzisiejsze przecena na walorze sprowadziła kapitalizację rynkową do nieco ponad 90 mld zł przy cenie 88,40 zł za akcję Allegro.

Rzut oka na wskaźniki analizy fundamentalnej sugeruje także, że Allegro może być obecnie jedną z najbardziej napompowanych spółek z warszawskiego parkietu. Nawet przy cenie uwzględniającej dzisiejszą przecenę, wskaźnik C/Z dla Allegro to niebotyczne 186,36. Dla porównania, odpowiadającą wartość dla CD Projekt to 122,40, a dla indeksu WIG_Games zaledwie 34,43.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here