Naga MarketsAllegro próbowało zatrzymać poniedziałkowe spadki Poniedziałkowe notowania kontynuowały zapoczątkowaną w ubiegłym tygodniu zniżkę. Nadal bardzo nerwowa atmosfera ma miejsce na akcjach CD Projekt, które miejscami zniżkowały o ponad 20%, ostatecznie zakończyły sesję na-7,6%. Silnie negatywny wpływ na indeks tej spółki starało się równoważyć ALLEGRO, jednak wykazywane również spadki dla spółek rafineryjnych, górniczych oraz ogółem banków były już zbyt trudne do udźwignięcia.

Allegro starało się, ale notowania kontynuowały zniżkę

Na wykresie dziennym FW20 skala wykazywanej zniżki względem poprzedzających wzrostów nie jest duża. Obroty pozostają stabilne na poziomie średniej ostatnich dni, uwagę jedynie zwraca dalszy mocny spadek LOP, który tylko w ciągu ostatnich trzech sesji obniżył się o 7 tys. MACD mocno zakręca w stronę linii sygnalnej grożąc wykazaniem sygnału sprzedaży.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie 60-min kurs ustabilizował notowania po ostatnie zniżce. Mimo dość znaczącego sygnału w postaci wyłamania z kanału wzrostowego, presja na spadek wycisza się. Jako wsparcie, póki co skuteczne, funkcjonuje obszar zniesienia 50% z wcześniejszej fali wzrostowej przy wartości 1921 pkt. W tym interwale na MACD pojawił się nawet sygnał kupna. Na rynkach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielką zwyżkę na głównych parkietach europejskich oraz równie niewielkie obsunięcie kursów na giełdach amerykańskich.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy, zwłaszcza amerykańskie, od wczorajszego popołudnia pozostaje ujemna implikując lekko spadkowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane z USA o produkcji przemysłowej.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here