Naga MarketsAllegro ponownie pnie się w górę. Niewielka korekta spadkowa na giełdzie Środowe odbicie okazało się nietrwałe i z czwartkową sesją miała miejsce niewielka korekta spadkowa. W gronie spółek indeksu bazowego większość podmiotów zniżkowała, największy ujemny wpływ na indeks miały banki, sektor paliwowy oraz górniczy. Mimo publikacji całkiem dobrych wyników finansowych nie uchroniły się przed spadkiem KGHM oraz PGNIG.

Allegro uchroniło WIG20 przed znacznym spadkiem

Natomiast uwagę zwracało wczorajsze zachowanie akcji ALLEGRO z silnym blisko 7% wzrostem cen, co przy dużej wadze w portfelu WIG20 chroniło indeks przed głębszym spadkiem. Formacja gwiazdy porannej na akcjach spółki technicznie wspiera dalszą zwyżkę. Również akcje PZU po publikacji całkiem dobrych wyników finansowych zdołały nieznacznie wzrosnąć. Po sesji wyniki finansowe podała spółka JSW, chociaż są znacznie gorsze w ujęciu r/r (m.in. wysoka strata netto) to jednak pozytywnie zaskakują względem prognoz rynkowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie dziennym FW20 wczorajsza ciemna szpulka nie wnosi mocniejszych wskazań. Większy niepokój jest wykazywany na wskaźnikach AT, gdzie dla RSI na nowo pojawiły się tym razem wyraźniejsze, negatywne dywergencje oraz dla 15-sesyjnego ROC wartości zbliżyły się do swoich kluczowych szczytów. Na wykresie 60-min notowania na powrót są w fazie konsolidacji. Uwagę zwraca lokalna tendencja spadkowa wykazywana na RSI oraz sygnał sprzedaży na MACD. Może niepokoić podnoszenie się wskaźnika ADX przy spadkowym układzie linii DMI.

Na giełdach zagranicznych po wczorajszej sesji miał miejsce niewielki spadek na głównych parkietach zachodnioeuropejskich oraz niewielka zwyżka dla czołowych indeksów amerykańskich. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie implikuje neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę przede wszystkim na krajowe dane o produkcji przemysłowej.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here