Naga MarketsAllegro po informacji o nabyciu akcji Mall Group zyskało ponad 10 procent! Zagraniczne indeksy kontynuują zwyżkiW piątek amerykańskie indeksy kontynuowały wzrosty na nowych rekordowych poziomach. Indeks S&P 500 zyskał 0,4%, a Nasdaq podrożał o 0,2%. Wśród spółek wyróżniał się Pfizer, który zyskał niemal 11% po publikacji oceny skuteczności leku na Covid-19 na poziomie 90% ochrony przed hospitalizacją lub śmiercią. Pod koniec tygodnia pozytywnie zaskoczyły dane z rynku pracy, liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w USA wzrosła o 531 tys. w październiku wobec konsensusu zakładającego wzrost o 450 tys.

Akcje Allegro zyskały w piątek przeszło 10%

Stopa bezrobocia w USA wynosi już 4,6% wobec oczekiwanych 4,7%. W piątkową noc Izba Reprezentantów przegłosowała pakiet inwestycji infrastrukturalnych o wartości 1,2 bln USD w przeciągu najbliższych 7 lat. Kolejny projekt o wartości 1,75 bln USD może trafić pod głosowanie 15 listopada.Krajowe indeksy WIG20 i sWIG80 zakończyły dzień płasko, w okolicach zamknięcia z czwartkowej sesji, natomiast historyczny szczyt poprawił znacząco mWIG40 (+0,9%). Pomimo niewielkich zmian indeksu blue chipów na wyróżnienie zasługują walory Allegro, które zyskało przeszło 10%, przy wartości obrotu sięgającej aż 475 mln zł (1/3 obrotów na GPW). Inwestorzy pozytywnie zareagowali na ogłoszenie informacji o zawarciu umowy nabycia 100% akcji spółki Mall Group i WE|DO za łącznie ok. 881 mln euro. Osiągnięcie okolic ceny emisyjnej, po czym nastąpiło wybicie przy tak dużym wolumenie może skutkować odwróceniem trendu spadkowego na walorach spółki.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Po piątkowej sesji pojawiło się kilka istotnych danych ze spółek: 1. Tauron szacuje, że w III kw. miał 102 mln zł zysku netto, szacunki analityków oscylowały w granicach 56-103 mln zł. 2. Zysk netto PGNiG za III kw. wyniósł 0,67 mld zł, wobec 0,12 mld zł przed rokiem, EBITDA grupy wzrosła do 2,2 mld zł wobec 1,33 mld zł w poprzednim roku. 3. Polenergia wypracowała 54 mln zł zysku netto w III kw. wobec 17 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. 4. Szacunkowy zysk netto Inter Cars wzrósł r/r aż o 122% do poziomu 196 mln zł, konsensus zakładał wynik na poziomie niecałych 150 mln zł. 5. Erbud odnotował w III kw. 21 mln zł straty netto, wobec konsensusu zakładającego zysk na poziomie 16-21 mln zł. 6. Arctic Paper planuje za kilkanaście tygodni przedstawić nowe informacje w sprawie projektów energetycznych w Polsce. Grupa zakłada poprawę przychodów, EBITDA i zysku netto w tym roku w ujęciu r/r. W III kw. wykorzystanie mocy produkcyjnych w segmencie papierniczym przekroczyło 95%.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jen kurs | comarch giełda | dom development notowania | płatność blik co to jest | kurs ropy | pgn akcje | kryptowaluty notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here