Naga MarketsAllegro odpowiadało wczoraj za niewielki wzrost indeksu WIG20Po poniedziałkowym, wzrostowym wybiciu przyszedł czas na lekkie ostudzenie nastrojów. Wtorkowe zamknięcie dla FW20 wypadło ledwie 7 pkt. powyżej kursu odniesienia, natomiast zmienność w trakcie sesji wyniosła mniej niż 25 pkt.

Allegro odnotowało wczoraj zysk

Na wykresie dziennym FW20 pojawiła się niska szpulka oznaczająca po prostu osiągnięcie stanu lokalnej równowagi. Uwagę zwracają o ok. 40% niższe obroty podkreślające obniżenie aktywności inwestycyjnej i przyjęcie pozycji wyczekującej przez część uczestników rynku. Na wskaźnikach AT nie zadziało się nic szczególnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na diagramie 60-min mimo zapoczątkowanej tuż po otwarciu sesji próby wybicia ponad ubiegłotygodniowy szczyt 2136 pkt., kurs ostatecznie cofnął się poniżej tego poziomu. Na wykresie przypomina to formację flagi w ramach ostatniej fali wzrostowej. Na wskaźnikach AT pojawiły się mniej korzystne sygnały, MACD zszedł poniżej linii sygnalnej, na DMI linia DM+ obsuwa się poniżej ADX wskazując na słabnący impet.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na poziomie spółek indeksu bazowego za niewielki wzrost WIG20 odpowiadały głównie akcje ALLEGRO i wybrane spółki sektora finansowego. Na giełdach zagranicznych wczorajsze notowania przyniosły ochłodzenie nastrojów na rynku amerykańskim i neutralne podejście na giełdach zachodnioeuropejskich. Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wykazują dalszy spadek notowań, ich zmiana od wczorajszego popołudnia implikuje zdecydowanie spadkowy początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: spółki giełdowe | gpw notowania | usd notowania | kurs dolara forum | blik co to |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here