Naga MarketsAllegro odnotowało wczoraj znaczną stratę. WIG20 jest w ostatnich dniach relatywnie słabszyWtorkowa sesja nie przyniosła większych zmian w sytuacji na krajowej giełdzie. Po poniedziałkowym odbiciu WIG20 od rejonów wsparcia przy 2 400 pkt., dobre nastroje były kontynuowane na początku notowań, jednak w trakcie dnia indeks stopniowo osuwał się by zakończyć sesję na niewielkim minusie. Z jednej strony może to stawiać pod znakiem zapytania siłę odbicia od wspomnianego wsparcia, z drugiej strony dopiero spadek poniżej 2 400 byłby negatywnym sygnałem w średnim terminie.

Allegro straciło wczoraj ponad 3%

Tym niemniej WIG20 jest w ostatnich dniach relatywnie słabszy na tle indeksów zagranicznych ponieważ w Europie oraz Stanach Zjednoczonych obserwowaliśmy umiarkowane wzrosty. Może to być jednak swego rodzaju korekta relatywnej siły WIG20 z września oraz pierwszej części października, a w ujęciu 3 miesięcy krajowe blue chipy odnotowują zdecydowanie wyższą stopę zwrotu od rynków bazowych.  Jeżeli chodzi o zachowanie poszczególnych sektorów na warszawskiej giełdzie, to we wtorek liderem wzrostów był WIG-Media, który zyskał 5,9 proc. (za sprawą odbicia notowań WPL), a ponad 1 proc. wzrósł indeks WIG-Banki, ustanawiając nowe 3-letnie maksimum. Dobre zachowanie banków wyrównało ponad 2% spadki Dino i CD Projekt oraz ponad 3% przecenę Mercatora i Allegro w WIG20, natomiast sektor finansowy pozytywnie wpłynął na notowania mWIG40, który zakończył sesję najwyżej od czerwca 2007 roku i jest coraz bliżej ustanowionego wtedy rekordu wszech czasów

Sesja w Europie oraz Stanach Zjednoczonych przebiegła w pozytywnych nastrojach. a Europejski indeks Stoxx Europe 600 osiągnął podczas zamknięcia nowy historyczny szczyt, podobnie jak S&P 500 i Dow Jones. Inwestorzy w ten sposób dyskontują pozytywne wyniki spółek za III kwartał.  

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji 

Pomimo pozytywnego zamknięcia wczorajszych notowań dziś z rana obserwujemy niewielką korektę indeksów azjatyckich i spadki kontraktów terminowych w Europie. Jest to skorelowane z niższymi notowaniami miedzi (obawy o gospodarkę Chin) oraz taniejącą ropą naftową (po danych o wzroście zapasów w USA).

Ponadto indeksy mogą zanotować dziś mniejszą zmienność z uwagi na brak istotniejszych danych ekonomicznych – to zmieni się dopiero w czwartek i piątek, kiedy podane zostanę wstępne dane o inflacji za październik i PKB za III kwartał w USA i strefie euro. 

Zwracamy też uwagę, że po wtorkowej sesji poznaliśmy także wyniki Microsoft (przychody powyżej oczekiwań, zysk netto zbliżony do konsensusu, kurs wzrastał w handlu po sesji) oraz Alphabet (lepsze przychody i zysk netto, ale kurs spadł w handlu posesyjnym).  

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy ropy | bml notowania | pgnig cena akcji | kurs jsw | cena ropy | kursy kryptowalut | prognozy dolara |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here