Naga MarketsAllegro odnotowało wczoraj dobrą sesję, WIG20 stracił ponad 1 procentWtorek przyniósł przewagę podaży na większości rynków, przy czym pozytywnie wyróżniały się indeksy bazowe w Europie, które kończyły dzień wzrostami w okolicy 0,30%. Zdecydowanie słabiej zakończyła się sesja za oceanem, gdzie inwestorzy wyczekują dzisiejszego posiedzenia Fed. W międzyczasie otrzymali mieszane dane z amerykańskiej gospodarki.

Allegro z dobrym wynikiem, WIG20 słabo wypadł na tle innych indeksów

Z jednej strony produkcja przemysłowa w maju pozytywnie zaskoczyła (+0,8% m/m vs prognozy +0,6% m/m), natomiast z drugiej strony istotnie słabiej wypadła sprzedaż detaliczna, która w skali miesiąca obniżyła się o 1,3% przy oczekiwaniach na poziomie 0,8%.Relatywnie słabiej podczas wczorajszego dnia wypadły indeksy z GPW, gdzie WIG20 stracił ponad 1,0%, mimo porannej przewagi kupujących. Tym samym indeks ponownie oddalił się o szczytu z początku czerwca, co ostatecznie może przerodzić się w formację podwójnego szczytu. Warszawskim blue chipom ciążyły przede wszystkim notowania KGHM, LPP oraz Pekao. Na drugim biegunie znalazły się notowania PZU, Allegro oraz CD Projekt. To właśnie kurs ostatniej z nich zapobiegł większej przecenie WIG20, z uwagi na ponad 6,5% wzrost notowań CD Projekt. Powyższe było odpowiedzą na niepotwierdzone doniesienia o zbliżającym się terminie ponownego zamieszczenia Cyberpunk 2077 na platformie Sony. Wspomniane doniesienia ostatecznie zostały potwierdzone komunikatem wydanym po sesji. Spadki, lecz nie przekraczające 1,0%, dosięgnęły również segment średnich i mniejszych spółek co uprawdopodobnia scenariusz krótkoterminowej korekty.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Wtorek nie należał do udanych również na Wall Street, gdzie straty odnotował zarówno S&P500 jak i technologiczny Nasdaq100. Powyższe może ciążyć podczas pierwszych godzinach handlu na kontynencie, w szczególności na GPW, gdzie wtorkowa sesja w całości zniosła poniedziałkowe wzrosty. Spodziewamy się, jednak że dzisiejsza sesja będzie okresem przeczekania przed wieczornymi wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych. Kluczowym wydarzeniem tygodnia pozostaje bowiem wciąż dzisiejsze posiedzenie Fed.

Poza decyzją dotyczącą stóp procentowych (konsensus zakłada brak zmian w parametrach polityki pieniężnej) FOMC przedstawi nowe projekcje makroekonomiczne. Rynek wyczekuje także samego wystąpienia prezesa Powella w kontekście ostatnich wysokich odczytów inflacji konsumenckiej w USA (5,0% r/r w maju).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje kurs | notowania dolara online | jsw notowania forum | btc prognoza | kurs famur | kurs pkn | dax spekulant |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here