Naga MarketsAllegro odnotowało słabą sesję i przyczyniło się do spadku WIG20Notowania czwartkowej sesji przyniosły niewielkie obsunięcie indeksu największych spółek oraz kontraktów terminowych. Mimo, że liczba spółek wzrostowych i spadkowych dla WIG20 była równa, to jednak te drugie zdominowały zachowanie indeksu. Po stronie spółek spadkowych to akcje pojedynczych podmiotów przechyliły szalę, a były to DINOPL, ALLEGRO oraz CDPROJEKT.

Allegro ze słabym wynikiem

Na wykresie dziennym FW20 kurs instrumentu przybrał postać spadającej gwiazdy, podobnie zresztą jak przed tygodniem. Utrzymują się podwyższone obroty co oznacza, że próby szerszej aktywizacji popytu napotykają coraz obszerniejszą podaż i jest problem z utrzymaniem wyższych poziomów cenowych. Kurs utrzymuje się ponad górnym ograniczeniem wcześniejszego trendu bocznego, ale nie jest wykluczone obsuniecie poniżej tej bariery, czyli 2030 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie 60-min próba ataku na ubiegłotygodniowy szczyt nie powiodła się. W ostatnich 2 godzinach sesji kurs zniżkował, prawdopodobnie pod wpływem słabszego początku notowań na rynkach amerykańskich. Wtorkowy dołek w pobliżu 1992 pkt. określa pierwsze wsparcie, na MACD pojawił się sygnał sprzedaży. Na giełdach zagranicznych, mimo wspomnianego osłabienia w godzinach popołudniowych, główne indeksy, zwłaszcza amerykańskie, zdołały odnotować zwyżkę. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracam przede wszystkim uwagę na odczyty z amerykańskiego rynku pracy.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje | forex waluty w czasie rzeczywistym | eur usd | notowania cd projekt | theppro sklep |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here