Naga MarketsAllegro oczekuje 'trochę' niższego wzrostu GMV w IV kw. niż 19,9% r/r w III kw.Warszawa, 09.11.2021 (ISBnews) – Allegro oczekuje nowego rekordu w zakresie wartości sprzedanych produktów (GMV) na platformie w IV kwartale br., choć przy niższej dynamice niż 19,9% r/r odnotowane w III kwartale i spodziewa się “bardzo dobrego” sezonu świątecznego, poinformował ISBnews dyrektor finansowy Jon Eastick.

“Z uwagi na lockdown rok temu, trzeba spodziewać się, że procentowo dynamika wzrostu byłaby trochę niżej niż w III kw., natomiast jeśli chodzi o absolutny poziom GMV, to na pewno będzie nowy rekord i spodziewamy się, że będziemy mieli bardzo dobry sezon świąteczny. Wygląda bardzo obiecująco” – powiedział Eastick w rozmowie z ISBnews.Wartość sprzedaży brutto (GMV), czyli ogółem towarów sprzedanych na Allegro, wzrosła w III kwartale o 19,9% r/r do 9,9 mld zł po wzroście o 10,6% r/r w II kwartale br.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

Renata Oljasz

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig forum | kurs pkobp | kurs funta | dzisiejszy kurs rubla | najniższy kurs korony szwedzkiej | bitcoin info | kurs ten square games |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here