Naga MarketsPiątkowe harami jakie pojawiło się na FW20 nie zostało potwierdzone przebiegiem poniedziałkowej sesji. Po lekko wzrostowym otwarciu i próbie poderwania kursu w górę dość szybko przewagę zdobyła strona sprzedająca. Na wykresie 60-min ostatecznie nie udało się wspiąć ponad wtorkowy dołek (złamać spadkową strukturę falową), a pojawienie się po pierwszej godzinie handlu rynku kasowego świecy spadającej gwiazdy zasygnalizowało problem z utrzymaniem wyższych poziomów cenowych oraz moment odwrotu.

Na giełdach zagranicznych wykazywany był mocniejszy spadek

Skala dziennego spadku pozostała jednak niska, zresztą bliżej zamknięcia sesji pojawiła się stopująca świeca doji z wydłużonym, tym razem dolnym cieniem. W gronie spółek indeksu bazowego wyraźnie ujemny wpływ miały spadki sektora finansowego oraz producenta gier, który starały się kompensować zwyżki akcji ALLEGRO oraz mocne wzrosty sektora energetycznego.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie dziennym wczorajsza szpulka nie dodaje nic szczególnego do ogólnego obrazu rynku, jedynie stanowi brak potwierdzenia dla wcześniejszej formacji harami. Na wskaźniku RSI są obecne pozytywne dywergencje, ale sam wskaźnik jeszcze pozostaje w 4 miesięcznym kanale spadkowym.

Na giełdach zagranicznych, zwłaszcza amerykańskich, po wczorajszej sesji wykazywany był mocniejszy spadek, zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagranicznego od wczorajszego popołudnia wciąż jest ujemna implikując niższe otwarcie dzisiejszej sesji dla FW20. W bieżącym kalendarium zwracamy przede wszystkim uwagę na krajowe odczyty o produkcji przemysłowej oraz popołudniowy raport o budowie domów w USA.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here