Naga MarketsKoniec tygodnia przyniósł lekką poprawę nastrojów na krajowym rynku. Najmocniejszy, dodatni wpływ do wzrostu indeksu bazowego miały akcje ALLEGRO oraz ogółem sektor finansowy. Wyraźne zniżki odnotowali sprzedawcy ubrań i obuwia, spółki paliwowe oraz CDPROJEKT. Na wykresie 60-min kurs FW20, mimo wczorajszej zwyżki, nie wychyla się ponad ostatnie ekstrema cenowe kontynuując ruch w trendzie bocznym, którego granice to 1625 i 1669 pkt.

Wyraźne zniżki odnotowali sprzedawcy ubrań i obuwia

Będący poniżej linii DMI wskaźnik ADX w pełni potwierdza tendencję horyzontalną. Na wykresie dziennym trwa proces konsolidacji notowań blisko strefy wsparcia zniesienia 38,2% z wcześniejszej marcowo lipcowej fali wzrostowej. Przyrasta LOP wskazujący na budowanie pozycji pod oczekiwane wybicie. Na wskaźnikach AT są wykazywane pozytywne dywergencje, RSI zbliża się do górnego ograniczenia kilkumiesięcznego kanału spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na giełdach zagranicznych zakończenie tygodnia przyniosło zwyżki głównych indeksów zachodnioeuropejskich oraz lekkie umocnienie amerykańskiego S&P500. Ale już z dzisiejszym porankiem jest obserwowane osłabienie notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne implikując spadkowy początek notowań także dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt niemieckiego wskaźnika nastrojów w gospodarce Ifo.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here