Naga MarketsWtorkowa sesja minęła we względnie stabilnych nastrojach. Maksymalny zakres wahań dla FW20 w trakcie sesji wyniósł 30 pkt., a odchylenie od kursu odniesienia wyniosło raptem 8 pkt. Na wykresie 60-min kurs instrumentu po wcześniejszym spadku przeszedł w trend boczny, brak ustanowienia nowego, lokalnego dołka może być symptomem osłabienia wcześniejszej struktury falowej. W podobnym tonie zachowuje się wskaźnik ADX, którego niskie wartości sugerują przejście w tendencję horyzontalną.

Maksymalny zakres wahań dla FW20 w trakcie sesji wyniósł 30 pkt

Na wykresie dziennym wczorajsza świeca wraz poprzedzającą szpulką nie wnoszą nic nowego, z jednej strony nie została potwierdzona wcześniejsza formacja harami, z drugiej strony jest wykazywana lokalna równowaga. Całość „okrasza” powstrzymanie wcześniejszego spadku przy strefie wsparcia zniesienia 38,2% z poprzedzającej kilkumiesięcznej fali wzrostowej. Bardziej wyraziste pozostają podstawowe wskaźniki AT, gdzie na RSI i MACD są aktywne pozytywne dywergencje względem ostatnich dołków.

Te artykuły również Cię zainteresują
W grupie spółek indeksu bazowego na plus mocno wyróżniały się spółki wydobywcze PGNIG oraz KGHM. W przypadku PGNIG pobudzający był komunikat o sprzedaży gazu w III kw, która chociaż jest nieznacznie niższa w porównaniu z u biegłym rokiem, to narastająco za 3 kwartały jest wyższa (mimo okresu pandemii) w porównaniu z 2019r. Dla KGHM mocnym wsparciem są nowe roczne maksima cen miedzi.

Kilka punktów do wzrostu WIG20 dostawiła również kolejna z rzędu zwyżka cen akcji ALLEGRO. Ogółem dla krajowej gospodarki pozytywnie zaskoczyły wczorajsze dane o produkcji przemysłowej, której wzrostowa dynamika r/r była wyższa od prognoz rynkowych. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt o sprzedaży detalicznej. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne implikuje neutralne / lekko wzrostowe otwarcie sesji dla FW20.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here