Naga MarketsWczorajszą sesję można podzielić na dwie fazy. W pierwszej trwającej do godziny 12 warszawski parkiet wyróżniał się w Europie, rosnąć pomimo minorowych nastrojów na rynkach bazowych. Niemiecki DAX 30 od początku sesji znajdował się pod wpływem sprzedających, pogłębiając spadki z poniedziałku. Co pozostaje obecnie znamienne, DAX30 wybił się dołem z trwającej praktycznie cztery miesiące konsolidacji. Z technicznego punktu widzenia obecnie otworzyła się droga do spadku o kolejne 1000 pkt., co stanowi ok. 8% bieżącej wartości indeksu.

DAX30 wybił się dołem z trwającej praktycznie cztery miesiące konsolidacji

Słabe nastroje do Europy napłynęły z Stanów Zjednoczonych, gdzie obserwujemy coraz większe obawy o wynik wyborów prezydenckich, a także o skalę eskalacji drugiej fali pandemii koronawirusa. W Warszawie powyższym czynnikom do południa przeciwstawiały się notowania akcji Allegro oraz CD Projekt. W ciągu dnia notowania ostatniego debiutanta, czyli Allegro, zbliżyły się do psychologicznego poziomu 100 zł za akcję, co w tym wypadku zrównało się z osiągnięciem przez spółkę kapitalizacji równej 100 mld zł. Jest to wartość stanowiąca ok. 12% kapitalizacji całego indeksu WIG i aż 27% kapitalizacji WIG20.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kolejnych godzinach siła Allegro malała i ostatecznie notowania zakończyły dzień na poziomie 94,64 zł. W okresie najbliższych sesji poziom 100 zł może stać się dla kupujących swoistym oporem. W trakcie dnia bardzo dobrze radziły sobie także notowania CD Projektu zyskując nawet niespełna 6%. Było to wynikiem oczekiwań pozytywnej premiery gry Ghostrunner od polskiego studia One More Level, która także jest oparta o cyberpunkowe uniwersum.

Ghostrunner od rana otrzymywał pozytywne recenzje (ponad 80% na metacritic). Druga część dnia przyniosła jednak podaż akcji i ostatecznie akcje CDR zyskały wczoraj jedynie 1,14%. Prawdziwe zaskoczenie miało miejsce jednakże po zakończeniu sesji. CD Projekt zakomunikował, iż premiera gry Cyberpunk 2077 zostaje przełożona o 21 dni i zamiast 19 listopada będzie miała miejsce 10 grudnia.

Podczas, gdy samo przesunięcie nie zmienia wiele w prognozach względem sprzedaży gry, to wpływa ono na wzrost obaw względem ostatecznej jakości i optymalizacji gry. Pomimo, iż jest to jednoznacznie negatywne wydarzenie, nie oczekujemy spadków notowań akcji CDR powyżej kilku procent.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Notowania kontraktów terminowych na DAX30 wskazują na blisko 2% przecenę w godzinach porannych, a notowania kontraktów na S&P 500 na 1% wyprzedaż. Dołączając do powyższego prawdopodobną przecenę na akcjach CDR od początku sesji, oczekujemy wyraźnie spadkowego otwarcia.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here