Naga MarketsAllegro nie zdołało wykorzystać dobrej sesji do wzrostu swoich notowańPoniedziałkowa sesja na krajowym rynku akcji przebiegała w dobrych nastrojach. Trzeba jednak pamiętać, że w związku z dniem wolnym w USA, tamtejsi inwestorzy byli nieobecni na rynkach finansowych, co widać było w trakcje sesji po obrotach. Ostatecznie, na szerokim rynku przekroczyły one minimalnie 1 mld zł a do wczesnych godzin popołudniowych wynosiły dla WIG20 ok. 250 mln zł.

Allegro i PGE jako jedyne “pod kreską”

Pomimo zatem dobrego zachowania krajowego rynku, nie można wyciągać żadnych, istotnych wniosków w zakresie ewentualnego przełomu w kwestii kierunku w jakim będzie poruszał się przede wszystkim indeks krajowych blue chipów. Spośród spółek z ww. indeksu, jedynie dwa podmioty zakończyły dzień „pod kreską” i były to walory Allegro.eu oraz PGE. Kolejna, mocna sesja w wykonaniu akcji JSW spowodowała, że technicznie kurs jest bliski wybicia w górę z oporu na poziomie ok. 40 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynki bazowe Europy Zachodniej również charakteryzowały dodatnie stopy zwrotu. DAX30 zyskał 0,42%, a CAC40 1,45%. W otoczeniu wzrostu apetytu na ryzyko spadały za to notowania złota oraz amerykańskiego dolara. Notowania ropy naftowej dołączyły do trendu obecnego na rynkach akcji, co w konsekwencji przełożyło się na kwotowania surowca w okolicach najwyższego poziomu od stycznia 2020 r.

Tematem dnia w kraju był wstępny odczyt inflacji za styczeń. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 2,7% w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku przy oczekiwaniach rynkowych na poziomie +2,4%. W stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług wzrosły o 1,2%. Wg danych GUS, r/r i m/m najwięcej urosła kategoria mieszkanie (odpowiednio: +6,4% oraz +2,5%). Z kolei żywność, napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz wyroby tytoniowe wzrosły m/m o 1,6%, co może być min. konsekwencją nałożenia tzw. „podatku cukrowego”.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W godzinach rannych inwestorzy spoglądają w kierunku dalekiej Azji, gdzie japoński Nikkei225 zakończył notowania na kolejnym z rzędu, rekordowym poziomie, notowanym ostatnio na przełomie lat 80. i 90. poprzedniego wieku. Nie przekłada się to jednak na notowania kontraktów terminowych na rynki bazowe. Zarówno instrumenty z ekspozycją na DAX30, jak i S&P500 są obecnie kwotowane na neutralnych poziomach. Dziś ważna sesja dla krajowych inwestorów w związku z powrotem kapitału amerykańskiego, który może zadecydować o tym czy wczorajsze wzrosty były trwalszym trendem, czy tylko jednorazową „anomalią”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres btc | kurs gbp | kurs ropy wti | pkn orlen kurs akcji | kursy kryptowalut online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here