Naga MarketsAllegro nie odnotowało odpływu sprzedawców z związku z niedawnym uruchomieniem serwisu Amazon.pl, wynika z wypowiedzi prezesa Allegro Francois Nuytsa.

InvestCuffs

Zapytany podczas telekonferencji, czy Allegro odnotowuje rezygnacje sprzedawców w związku z pojawieniem się nowego serwisu Amazona, Nuyts odpowiedział: “Raczej nie”.

Te artykuły również Cię zainteresują
“My skupiamy się na zapewnieniu naszych sprzedawcom konkurencyjnych warunków dostępu do konsumentów i pomagamy im rosnąć” – powiedział prezes.

Nie chciał komentować pojawienia się nowej platformy.

Amazon uruchomił działalność w Polsce serwisu Amazon.pl 2 marca br.

Tuż po uruchomieniu tej platformy, Nuyts powiedział, że Allegro skupia się przede wszystkim na klientach i uważa to za najlepszą strategię na szybko rozwijającym się rynku e-commerce.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here