Naga Markets

Allegro napędziło wczorajsze notowania WIG20. Inwestorzy wyczekują kolejnej podwyżki od RPPEuropejskie indeksy zakończyły środową sesję na zielono. Polski WIG20 również skończył dzień z ceną wyższą niż wtorkowe zamknięcie, przy czym był to skromniejszy wzrost (+0,60%). Wsparciem dla indeksu WIG20 było mocne odbicie Allegro o ponad 15%, które stanowiło wczoraj główny przedmiot obrotu na GPW.

Poprzednia sesja w skrócie

Europejskie indeksy zakończyły środową sesję na zielono. Główne giełdy na kontynencie odzyskały średnio po 1,8%. Polski WIG20 również skończył dzień z ceną wyższą niż wtorkowe zamknięcie, przy czym był to skromniejszy wzrost (+0,60%).Wsparciem dla indeksu WIG20 było mocne odbicie Allegro o ponad 15%, które stanowiło wczoraj główny przedmiot obrotu na GPW. Sektor bankowy generalnie odzyskiwał – WIG Banki wzrósł o ponad 0,50% na poprzedniej sesji. Rosły również spółki chemiczne i gamingowe. Z dobrej strony pokazały się również spółki odzieżowe CCC i LPP zamknęły się odpowiednio zwyżkami po 5,2% i 3,2%.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Krajowi inwestorzy będą przede wszystkim wypatrywali decyzji Rady Polityki Pieniężnej co do następnych podwyżek stóp procentowych. Decyzja ta będzie miała przełożenie zarówno na wycenę rynku akcji, szczególnie należy wypatrywać tu akcji banków i spółek, które opierają się w dużej mierze o finansowanie kredytem, aniżeli własnym kapitałem.

Sugerujemy obserwować polską walutę, której trend spadkowy w zamierzeniu powinno skontrować działanie RPP. Naszym zdaniem RPP zdecyduje o kolejnej podwyżce o 75pb, podnosząc stopę referencyjną do 6.75%.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | aktualny kurs korony czeskiej | notowania s&p 500 | kurs rubla prognozy | pgnig notowania akcji | giełda mbank | cd projekt giełda |

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here