Naga MarketsPiątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś niezwykle pesymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW spadł dziś bowiem aż o 1,25 proc.

  • Zaledwie 4 z 20 spółek z WIG20 zyskiwały w piątek na wartości
  • Aż 16 z 20 spółek z WIG20 traciło w piątek na wartości

Dino liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 4 zyskiwały a aż 16 traciło dziś na wartości. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Dino, którego akcje zyskiwały w trakcie piątkowego handlu 2,95 proc. Po czerwonej stronie tego zestawienia wyróżnić należy natomiast LPP i Allegro. Akcje tych dwóch gigantów pikowały dziś bowiem odpowiednio o 4,16 proc. i 4,55 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują

Źródło: Stooq

Zaledwie 37 proc. spółek z GPW zyskiwało w piątek na wartości

Największe obroty w trakcie piątkowego handlu odnotowano na akcjach Allegro. Warto także zwrócić uwagę, że zaledwie 37 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości a aż 46 proc. odnotowało spadki. Notowania 17 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Akcje Allegro spadły już o ponad 20 proc.

Spoglądając na notowania allegro zauważymy, że akcje spółki pikują nieprzerwanie od czterech dni. Licząc od wtorkowego szczytu, potaniały one już o 19,42 zł, co stanowi dokładnie 20,38 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSpadek kursu euro jest “nieunikniony” – uważa ING
Następny artykułBlok po 22 – 13 listopada 2020: EUR/USD, Ropa WTI
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here