Naga MarketsAllegro najsilniejsze pośród polskich blue chipówCzwartkowe notowania na rynku warszawskim przyniosły sesję odreagowania trzydniowej słabości WIG20. Indeks zyskał 1,95 procent przy 811 mln złotych obrotu. Niestety, ponad czwarta część przypadła na akcje jednej spółki – Allegro – która zyskała 5,3 procent. Na pozostałe zostało niewiele więcej niż 600 mln złotych, co oznacza, iż zwyżka nie ma potwierdzenia w obrocie.

Allegro z dobrym wynikiem, zamknięcie sesji przez WIG20 w rejonie 1955 pkt.

Co ważne, zamknięcie sesji przez WIG20 w rejonie 1955 pkt. wpisało się w konsolidację, która zamroziła indeks na półce 2000-1885 pkt. i dominuje nad rynkiem od końcówki stycznia. W praktyce niskie wolumeny uzupełniają się z neutralnością położenia technicznego indeksu i pozwalają, a nawet wymuszają dystans do optymistycznych ocen rozdania. W szerszej perspektywie patrząc nie ma zmiany. WIG20 konsolidując się w rejonie 1950 pkt. pozostaje zawieszony blisko środka trendu bocznego i wymusza zarówno czekanie na przesilenie, jak i powstrzymanie się od ocen kondycji rynku zarówno w krótkiej, jak i szerszej perspektywie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sprowadzając rynek tylko do układu technicznego czwartkowe rozdanie wzmocniło konsolidację i zawieszenie indeksu między dwoma konkurencyjnymi scenariuszami. W pierwszym konsolidacja po fali spadkowej niesie ryzyko zrealizowania układu ruch-konsolidacja-ruch. Punktem przesilenia będzie wybicie dołem z konsolidacji i pokonanie wsparcia w rejonie 1885 pkt. W alternatywnym scenariuszu konsolidacja jest próbą wygaszenia korekty po fali wzrostowej trwającej od końca listopada do początku stycznia. W tym układzie wybicie górą z konsolidacji i pokonanie strefy 2000 pkt. stanie się bazą do powrotu WIG20 w rejon 2100 pkt. i testowania zalegającego tam oporu, który zakończył 500-punktową falę wzrostową z rejonu 1950 pkt. Nad każdym z tych układów wisi jeszcze formacja RGR, której linia domknięcia zalega dziś w okolicach 1900 pkt. Jednak w tym wypadku potencjał przeceny jest właściwie tożsamy z wyżej wspomnianym układem ruch-konsolidacja-ruch.

Autor: Adam Stańczak, analityk DM BOŚ

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here