Naga MarketsAllegro najlepiej poradziło sobie wśród polskich blue chipówPodczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować silne wzrosty na rynku akcji. Główne indeksy giełdowe w Europie zakończyły dzień na solidnym plusie, a ruch w górę był kontynuowany także na rynku amerykańskim, gdzie Russell 2000 i Nasdaq zdołały zamknąć się ponad 3% wyżej.

Allegro wzrosło o 5,85%, ostudzenie nastrojów na głównych parkietach

Niemniej wtorkowa sesja przynosi ostudzenie nastrojów. Co prawda patrząc na główne indeksy na Starym Kontynencie obserwowaliśmy nieznaczne wzrosty, jednak były one zdecydowanie mniejsze niż wczoraj. Niemiecki DAX wymazał sporą część dzisiejszej zwyżki i zamknął się tylko 0,16% wyżej. Z kolei francuski CAC40 dodał 0,39%, a londyński FTSE100 zyskał 0,38%. Nieco lepiej poradził sobie nasz polski WIG20, który zakończył dzień wynikiem na poziomie +0,51%, utrzymując się powyżej linii szyi podażowej formacji pochodzącej z klasycznej AT – głowy z ramionami. Wśród blue chipów najlepiej poradziły sobie akcje Allegro (+5,85%), a najmocniej przeceniły się walory Dino Polska (-2,09%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Nieco gorzej wygląda sytuacja na rynku w Stanach Zjednoczonych, gdzie po wczorajszych silnych wzrostach, dziś główne indeksy rozpoczęły handel od spadków. Na rynku utrzymuje się więc nerwowość, która jest związana z ostatnim wzrostem rentowności 10-letnich obligacji skarbowych USA. Na dwie godziny po wystartowaniu notowań za oceanem, obserwujemy spadki. Najgorzej radzą sobie wspomniane wcześniej: Russell 2000 i Nasdaq (które wczoraj zyskały ponad 3%), gdzie przecena przekracza 1%.

Spadki na S&P500 sięgają 0,65%, a Dow Jones zniżkuje 0,35%. Presja podaży nie jest jednak duża w porównaniu do wczorajszych wzrostów, dlatego też niewykluczone, że do końca dnia popyt odzyska siły. Warto zaznaczyć, że dziś nie poznaliśmy żadnych kluczowych danych makro, a kalendarz na kolejne godziny jest właściwie pusty. Uwagę można zwrócić jedynie na przemówienie dwóch członków Fed, o 19:00 będzie to Brainard a o 20:00 Daly. Z kolei w dalszej części tygodnia kluczowe mogą się okazać dane  z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy w piątek o godzinie 14:30.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pkn | cena dolara | kurs kryptowalut | bitcoin prognoza | pgnige notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here