Naga MarketsAllegro nabiera rozpędu. Powrót na 75 zł coraz bardziej realny Kurs akcji lidera branży e-handlu na krajowym rynku, spółki Allegro, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,54%. Akcje drożały o 1,76 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 71,01 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,76% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 71,01 zł. W sumie od połowy lipca przecena sięga już 18%.

Kolejne odbicie

Notowania spółki po za pierwszymi tygodniami od debiutu, raczej rozczarowały inwestorów. Kurs od jesieni ubiegłego roku notował ponad 50% spadek. Patrząc na wykres wydaje się, że nowy etap zaczął się pod koniec czerwca, kiedy cena wybiła górą po okresie konsolidacji. Mimo, że wakacje przyniosły 20% spadek, to jednak cena szybko się podniosła. Obecnie mamy już do czynienia z 15% odbiciem i wszystko zmierza przynajmniej do wyrównania szczytu przy 75 zł.Notowania Allegro 1.09.2021

Sukces Allegro Smart

Obecnie usługą Allegro Smart!, umożliwiającą darmowe dostawy w ramach abonamentu, objętych jest ponad 100 mln ofert na Allegro.pl. W ciągu trzech lat istnienia tej usługi kupujący zaoszczędzili dzięki niej 2,8 mld zł na dostawach, podało Allegro.eu. „Usługa została uruchomiona pod koniec sierpnia 2018 r. W tym czasie przeciętny Smartowicz zaoszczędził średnio ok. 450 zł. Zdarzają się jednak prawdziwi rekordziści.

Jeden z użytkowników zaoszczędził bowiem przez ostatnie 3 lata 185 181 zł. Innemu z kolei koszt zakupu rocznego pakietu (49 zł) zwrócił się już po… 10 sekundach. Wyniki te sugerują, że pakiet przynosi oszczędności nie tylko kupującym – osobom prywatnym – ale też przedsiębiorcom, którzy dokonują hurtowych zakupów, np. za pośrednictwem Allegro Biznes” – czytamy w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: enea giełda | kurs asseco | pkp cargo akcje | akcje intercars | pgnig gielda | giełda datawalk | kghm kurs akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here