Naga MarketsAllegro na historycznych minimach. Akcje spółki wyceniane na mniej niż 50 złNegatywny sentyment na walorach Allegro nie przemija, czego efektem było zamknięcie się spółki podczas wczorajszej sesji z wyceną poniżej 50 zł. W ten sposób osiągnięte zostały historyczne minima. Choć w trakcie dzisiejszych notowań Allegro nieznacznie odbija, to sytuacja spółki jest trudna ze względu na coraz większą konkurencję ze strony zagranicznych podmiotów (m.in. Amazon, AliExpress).

Allegro na historycznych minimach

W trakcie środowych notowań Allegro notuje nieznaczny wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie 0,98%, co oznacza wzrost o 0,485 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 49,25 zł. Aktualnie inwestorzy wyceniają więc spółkę na równo 49,78 zł.Patrząc z szerszej perspektywy wskazać należy, że od 1 września spółka znajduje się w wyraźnym trendzie spadkowym. Wtedy to na zamknięciu sesji Allegro wyceniane było na 72,50 zł, natomiast na koniec wczorajszych notowań spółka zamknęła się poniżej 50 zł, notując historyczne minima.

Allegro zadebiutowało na warszawskim parkiecie w październiku 2020. Początkowo walory spółki wyceniane były nawet na 90 zł, po czym nastąpiła ich wyraźna przecena, poniżej 70 zł za walor w połowie listopada. Akcje jednak odreagowały, powracając do wyceny rzędu 85 zł za walor końcem grudnia.

Od początku roku spółka wpadła jednak w mocny trend spadkowy czego efektem był spadek do poziomów ok. 53 zł końcem marca, a potem niecałych 52 zł początkiem maja. Następnie widoczne było mocne odbicie, dzięki któremu walory sięgnęły wyceny ponad 70 zł za walor w lipcu 2021.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Zagraniczna konkurencja zagrożeniem

– Warto wspomnieć również o Allegro (-3%), które wyznaczyło nowe historyczne minima, spółce nie pomaga rozwój konkurencji na krajowym rynku, dla przykładu AliExpress zastanawia się nad otwarciem platformy handlu internetowego dla polskich sprzedawców w ciągu najbliższych miesięcy. Pozytywnie natomiast wyróżniał się CD Projekt (+4,5%), który wrócił pod okrągły poziom 200 zł, ten wzrostowy ruch powoduje, że przebicie linii 200 zł od góry wygląda inaczej niż poprzednio w czerwcu i lipcu, gdzie nie występowały takie popytowe sygnały. – wskazuje Adam Dudoń (Alior Bank) na łamach Comparic.pl.

Jak czytamy na Comparic.pl Allegro Pay – spółka zależna Allegro – podpisała umowę sprzedaży wierzytelności z Aion Bankiem, podało Allegro. Umowa dotyczy nabycia przez Aion wierzytelności z tytułu kredytów konsumenckich pochodzących od Allegro Pay. Wartość umowy może sięgnąć 2 mld zł do 30 listopada 2023 r. Umowa została zawarta do 30 listopada 2023 r. Umowa kreuje ramy umożliwiające dokonywanie szeregu potencjalnych transakcji zbycia wierzytelności na podstawie mechanizmu składania i akceptacji ofert.

Termin pierwszej oferty jest planowany na listopad 2021 r., a kolejne oferty mogą być składane w każdym następnym miesiącu aż do daty rozwiązania umowy. Wierzytelności, które będą oferowane Aion w ramach transakcji, muszą spełniać określone w umowie kryteria kwalifikacyjne, obejmujące m.in. dopuszczalny przedział pierwotnej liczby rat wierzytelności podlegających zbyciu (trzy do trzydziestu). Wierzytelności z tytułu kredytów 30-dniowych (typu „kup teraz, zapłać później”) nie będą podlegać sprzedaży, wyjaśniono.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pkn orlen | lotos notowania | indeks dow jones | kurs akcji oncoarendi | dolar nowozelandzki euro | akcje amrest | ten square games kurs akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here