Naga MarketsAllegro miało największy negatywny udział w zmianie indeksu WIG20Na wczorajszej sesji miało miejsce dalszy osłabienie nastrojów na krajowym rynku. W grupie spółek indeksu bazowego zniżkowała przeważająca grupa notowanych podmiotów. O ile jednak dzień wcześniej te najmocniej spadające odcinała wyraźnie linią głównego akcjonariusza (SP), o tyle wczoraj to raczej spółki sektora prywatnego (ALLEGRO, DINOPL, LPP) miały największy negatywny udział w zmianie WIG20.

Allegro ze znaczną przeceną

Kolejne lockdown i negatywny wpływ na rynek pracy mogą ograniczać oczekiwaną sprzedaż detaliczną. W przypadku znacznej przeceny akcji ALLEGRO „dodatkową cegiełką” był komunikat o zamiarze sprzedaży części posiadanych akcji przez głównych akcjonariuszy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie 60-min kurs FW20 z dużą siłą wyłamał się dołem z wcześniejszego kanału wzrostowego i zrealizował w pełni spadkowy potencjał określony jego wysokością. Na RSI został zaakcentowany stan wysokiego wyprzedania rynku, w stronę linii sygnalnej odwraca się MACD. Na diagramie dziennym notowania po poniedziałkowej, nieudanej próbie testowania górnego ograniczenia ponad dwumiesięcznego kanału bocznego obsuwają się w kierunku jego podstawy, czyli 1887 pkt. Minimum wczorajszej sesji dzieliła niewielka różnica od tego poziomu.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na giełdach zagranicznych nastroje były mieszane, lepiej zachowywały się akcje amerykańskie, które po komunikacie ze strony FED o podtrzymaniu niskich stóp do 2023r poddały się zwyżce. Indeks S&P500 jest na nowym historycznym maksimum. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i S&P500 od wczorajszego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty krajowych danych o produkcji przemysłowej.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik co to jest | kurs walut w czasie rzeczywistym | s&p 500 spółki | indeks nasdaq | akcje pgnig forum |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here