Naga MarketsAllegro miało najmocniejszy negatywny wpływ na spadek indeksu WIG20Pozytywne nastroje z poniedziałkowej sesji zostały lekko przytemperowane wczorajszym osłabieniem nastawienia na globalnych rynkach. W portfelu WIG20 zniżkowała większość spółek, najmocniejszy negatywny wpływ miały akcje ALLEGRO, spółki wydobywcze oraz banki.

Allegro zakończyło wczorajszą sesję pod kreską. Słaby wynik WIG20

Na wykresie dziennym FW20 po poniedziałkowej sesji został zrealizowany minimalny poziom docelowy wynikający z wcześniejszej formacji trójkąta, co może tłumaczyć problem z wejściem na wyższe poziomy cenowe. W ostatnich dniach uwagę zwraca niższy od średniej wolumen, jakby z kontynuacją okresu wakacyjnego.Wskaźnik RSI po zasygnalizowaniu wykupienia rynku lekko obsuwa się w dół. Wskaźniki podążające za trendem, jak MACD i DMI, podtrzymują sygnały kupna, jednakże zwracamy uwagę na dywergencje na linii DM+.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie 60-min kurs począwszy od otwarcia sesji sukcesywnie obniżał się w kolejnych godzinach. Na MACD i DMI w tym interwale pojawiły się wstępne sygnały sprzedaży. Obecnie kurs oscyluje przy wsparciu uprzednio pokonanego lokalnego szczytu 2373 pkt, kolejną barierą jest jeden z poprzednich dołków 2344 pkt.

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne nie notują mocniejszych odchyleń od wczorajszego popołudnia implikując neutralny początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here