Naga Markets

Allegro ma zgodę czeskiego urzędu antymonopolowego na zakup Mall Group i WE|DOWarszawa, 13.12.2021 (ISBnews) – Czeski Urząd Ochrony Konkurencji wydał zgodę na przeprowadzenie przez Allegro.eu transakcji zakupu Mall Group i WE|DO CZ, podała spółka. Tym samym ziścił się kolejny warunek zawieszający, od którego uzależnione jest zamknięcie transakcji.

Na początku grudnia Allegro.eu poinformowało, że otrzymało opinię Ministerstwa Gospodarki, Rozwoju i Technologii Słowenii, jako właściwego organu w przedmiocie kontroli bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Słowenii, że nabycie Mall Group i WE|DO CZ nie podlega zgodzie dotyczącej bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Słowenii, a opinia ta kończy postępowanie w powyższej sprawie.“W efekcie, na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego, spełnione zostały dwa warunki zawieszające zastrzeżone w umowie SPA. Jednocześnie nieziszczone pozostają cztery pozostałe warunki zawieszające zastrzeżone w umowie SPA dotyczące zgód odpowiednich organów antymonopolowych wskazane w raporcie z 4 listopada 2021 r.” – czytamy w komunikacie.

Allegro informowało 4 listopada br., że przejmie 100% udziałów w Mall Group oraz WE|DO CZ od sprzedających je akcjonariuszy PPF, EC Investments i Rockaway Capital, za łączną kwotę 881 mln euro, opartą na wycenie firmy na poziomie 925 mln euro skorygowanej o dług i pozycje o charakterze dłużnym w wysokości 44 mln euro.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here