Naga MarketsAllegro liderem WIG20 w ubiegłym tygodniuCzwartkowa, skrócona sesja za Oceanem przyniosła niewielkie wzrosty głównych indeksów. Z ostatnich pozytywnych informacji: Prezydent USA Donald Trump podpisał pakiet stymulacji gospodarki, który wcześniej był przez niego krytykowany i kwestionowany. W ramach pakietu na jedną osobę przypada 600 USD wsparcia, a obecnie urzędujący prezydent chciałby, aby pomoc wynosiła 2000 USD. Kluczowym wydarzeniem ubiegłego tygodnia w Europie było zawarcie umowy o wartości 660 mld funtów regulującej handel po brexicie przez UE i Wielką Brytanię. Ratyfikacja umowy planowana jest na 30 grudnia.

Allegro najmocniej zwyżkował wśród warszawskich blue chipów

Ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się wzrostami indeksów na krajowym rynku. W indeksie blue chipów najmocniej zwyżkowały notowania Allegro, choć to w ramach indeksu sWIG80 miały miejsce najbardziej imponujące wzrosty: niemal 28%-ową zwyżkę odnotował Harper Hygienic, a drugą najmocniej rosnącą spółką ze wspomnianego indeksu był Asbis, który zyskał 8,7% w reakcji na informację podaną w środę rano o podwyższeniu prognozy wyników finansowych (korekta prognozowanego zysku netto z poziomów 23-25 mln USD do poziomów 32-34 mln USD).

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG w układzie dziennym

Z pozostałych informacji: 1. Cyfrowy Polsat ogłosił wezwanie na sprzedaż akcji Netii stanowiących około 34% jej kapitału po 4,8zł za akcję. W wyniku wezwania spółka chcę posiadać 100% łącznej liczby głosów. 2. TONSA S.A. – SICAF – RAIF ogłosiła wezwanie zapisywania się na sprzedaż akcji PEKABEX po 13,86 zł za akcję, spółka chcę nabyć pakiet akcji stanowiący 25,27% jej kapitału. 3. CD Projekt otrzymał potwierdzenie złożenia pozwu zbiorowego (amerykańskie kancelarie oskarżają studio o wysyłanie wprowadzających inwestorów w błąd komunikatów dotyczących gry „Cyberpunk 2077”) i zapowiada aktywną obronę przed roszczeniami tego typu. 4. UOKIK wyraził zgodę na przejęcie kontroli nad Rotopino.pl przez Oponeo. 5. Redukcja zapisów w transzy indywidualnej w ofercie Answear wyniosła 96,6% – debiut spółki planowany jest na 8 stycznia 2021 roku.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here