Naga MarketsAllegro już z ponad 40% spadkiem od początku roku. Ostatnie miesiące w konsolidacji Kurs akcji lidera branży e-handlu na krajowym rynku, spółki Allegro, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,69%. Akcje taniały o 0,41 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 57,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego w piątek 0,10% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 58,77 zł. W sumie od początku roku kurs spadł o ponad 40%.

Konsolidacja początkiem końca trendu spadkowego?

Notowania spółki w tym roku tracą już ponad 40%. Wydaje się, że taki scenariusz, biorąc pod uwagę huczny debiut, jest sporym zaskoczeniem, tym bardziej, że firma debiutowała w najlepszym możliwym okresie dla e-handlu czyli w dobie pandemii. Wydaje się, że rynek wchodzi w obszar wyprzedania. Cena od kilku miesięcy już nie spada, a porusza się w ramach konsolidacji. Obecnie niewiele brakuje aby doszło do wybicia z niej. Jeżeli tak się stanie, kurs powinien sięgnąć przynajmniej linii trendu przy 65 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
allegro 7.05.2021
Notowania Allegro 7.06.2021

Firmy wybierają odroczoną płatność

Ponad połowa firm korzystających z usługi odroczonej płatności w ramach Allegro Biznes wybiera 60-dniowy, tj. najdłuższy z dostępnych okres spłaty, podała spółka. Jedną z kluczowych funkcjonalności uruchomionej na początku lutego platformy Allegro Biznes jest możliwość odroczenia płatności – kupujący mają do 60 dni na spłatę, już od pierwszych zakupów, bez konieczności składania wniosków i podpisywania umów kredytowych (wystarczy, że pozytywnie przejdą szybki proces weryfikacji).

Aktualnie kupujący mogą wybierać spośród ponad 45 mln ofert z elastycznymi metodami płatności, podano. Dane za pierwsze miesiące funkcjonowania Allegro Biznes pokazują, że klienci firmowi najchętniej wybierają najdłuższy, 60-dniowy termin płatności, który jest trudno dostępny poza Allegro, podkreśliła spółka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here