Naga MarketsAllegro jednym z czynników odpowiadających za słabą sesję na GPW
Źródło: Allegro

Sesja we wtorek na europejskich parkietach miała miejsce po tym jak w poniedziałek notowania na Wall Street zdecydowanie zdominowane były przez kupujących, co dawało nadzieję na przeniesienie pozytywnych nastrojów także na krajowy parkiet. Niemniej jednak siły stronie popytowej starczyło jedynie na nieznacznie wzrostowe otwarcie po czym sesję zdominowała podaż.

Wyprzedaż akcji z szerokiego rynku na poczet Allegro

Część podaży należy przypisać wyprzedaży akcji z szerokiego rynku w celu zakupów
akcji Allegro, które w związku z poniedziałkowymi dużymi wzrostami po debiucie będą ostatecznie ważyć w indeksie WIG20 więcej niż wcześniej oczekiwano. Przypominamy, iż do nadzwyczajnej korekty indeksów na GPW dojdzie po zakończeniu dzisiejszej sesji. W związku z powyższymi zmianami obrót na samych akcjach Allegro wyniósł 1,4 mld zł. Zwracamy uwagę, że w kolejnych dniach akcje Allegro trafią również do międzynarodowych indeksów. 19 października nastąpi włączenie do indeksów FTSE Russell: All-World Index,
Developed Index, Global Large Cap Index i Developed ex Multinational Index, a 26 października do indeksów MSCI. W związku z powyższym oczekujemy utrzymania wysokiego poziomu obrotów na akcjach Allegro do końca października. Obrót na pozostałych spółkach na GPW łącznie wyniósł 1 mld zł.

Allegro naturalnie nie jest jedynym czynnikiem, który odpowiada za słabą sesję w Warszawie. W dużej mierze za złe nastroje wśród inwestorów odpowiadają obawy względem rozwoju drugiej fali koronawirusa. Potęgowała je w dniu wczorajszym informacja od Johnson & Johnson o wstrzymaniu badań nad szczepionką z powodu niewyjaśnionej choroby u uczestnika badań. Po zakończeniu sesji w Europie pojawiła się kolejna negatywna informacja, tym razem z spółki Eli Lilly, która wstrzymała wykonywanie jednego z swoich testów na Covid-19 ze względu na obawy o zdrowie jednego z pacjentów. Powyższe informacje wskazują na fakt, iż wytwarzanie leków nie bez powodu rozbite jest
na wieloletnie fazy i przyspieszenie całego procesu niesie za sobą szereg ryzyk, co może w ostateczności opóźnić wynalezienie szczepionki.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W godzinach porannych notowania kontraktów terminowych na DAX30 i S&P 500 notowane są na minimalnych plusach, co pozwala oczekiwać raczej neutralnego otwarcia sesji w Warszawie. W dalszych godzinach należy mieć na uwadze, iż to czynnik Allegro może być kolejny dzień kluczowym biorąc pod uwagę wejście spółki do indeksu WIG20 po zakończeniu dzisiejszej sesji.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here