Naga MarketsAllegro jedną z najsłabszych spółek w indeksie WIG20Na krajowym rynku po wtorkowej sesji miał miejsce niewielki spadek w grupie największych spółek oraz dla kontraktów terminowych na WIG20. Gorsze nastroje, chociaż w mniejszej skali, były powieleniem zniżki na głównych parkietach zachodnich, zwłaszcza europejskich.

Allegro odnotowało stratę podczas wtorkowej sesji

Portfel WIG20 najbardziej dociążyły spółki technologiczne ALLEGRO oraz CDPROJEKT, a także z bardziej tradycyjnej ekonomii KGHM. Na wykresie dziennym FW20 kierunek ruchu uzasadnia ostatnia nieudana próba górnego wybicia z dominującego od połowy stycznia trendu bocznego, z zaakcentowaną wyraźnie świecą spadającej gwiazdy. Bardzo podobne świece jakie pojawiły się w połowie lutego i marca uprzedzały spadek kursu poniżej 1900 pkt. Bieżąca skala spadków nie jest duża i stanowi bardziej korektę zwyżki sprzed tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie 60-min notowania obsuwają się w kierunku poprzedniego kluczowego dołka 1956 pkt. MACD pozostaje ze wskazaniami sprzedaży, ale też ADX nie wykazuje nabierania sił  dla bieżącej zniżki. Zresztą w drugiej połowie sesji kurs instrumentu stabilizował się w obszarze 1985 pkt. nie wyrażając chęci na kontynuację zniżki zapoczątkowanej we wcześniejszych godzinach sesji.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy w relacji do wczorajszego popołudnia stabilizują się stwarzając neutralny grunt przed otwarciem sesji na krajowym rynku. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę głównie na krajowe odczyty o produkcji przemysłowej oraz zmianie zatrudnienia i wynagrodzeń.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here