Naga MarketsAllegro jedną z najmocniej zniżkujących spółek Poniedziałkowy zwrot okazał się przedwczesny, i już z wtorkową sesją na krajowym rynku pojawiła się spadkowa kontra. Zniżkowała większość notowanych spółek WIG20, najmocniej indeks obciążyły sektor finansowy, ALLEGRO, później kopalnie oraz sektor paliwowy. Nie pojawiły się nowe istotne doniesienia dla ogółem krajowego rynku, stąd można zakładać, że to może poniedziałkowy zwrot okazał się zbyt szybki i dynamiczny.

Allegro z mocną przeceną, giełdy zagraniczne lekko osłabione

Na wykresie dziennym FW20 została zanegowana wcześniejsza formacja objęcia. Wzrost obrotów i LOP potwierdza rosnącą presję podaży. MACD pozostaje we wskazaniach spadkowych, RSI testuje wsparcia poprzedniego dołka. Na diagramie 60-min mające miejsce dzień wcześniej górne wybicie z krótkoterminowego kanału spadkowego nie spełniło związanych z tym oczekiwań. Mimo wyższego otwarcia wczorajszej sesji, kurs dość szybko zmienił front i w kolejnych godzinach notował tylko obsunięcia. Ale też spadek został wyhamowany przy poziomie poprzedniego dołka umacniając strefę wsparcia 1976 pkt. określoną zniesieniem 50% wcześniejszej fali wzrostowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielkie osłabienie zachodnioeuropejskich indeksów oraz adekwatne umocnienie na rynku amerykańskim. Inwestorzy w USA pozytywnie odbierają wystąpienie nominowanej na sekretarza skarbu J.Yellen argumentujące wprowadzenie znaczącego pakietu pomocowego. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here