Naga Markets

Po jednosesyjnym odbiciu krajowy rynek powrócił do tendencji spadkowej, powracają obawy o wpływ drugiej fali wzrostu zakażeń koronawirusem oraz związanych z tym obostrzeń administracyjnych oraz zaleceń, które wpłyną negatywnie na wiele gałęzi gospodarki. Podobne zresztą argumenty determinowały decyzje inwestycyjne na rynkach zachodnioeuropejskich, które wczoraj poddawały się mocnym spadkom. W odniesieniu do WIG20 zniżkowała wczoraj większość notowanych spółek.

Powracają obawy o wpływ drugiej fali wzrostu zakażeń koronawirusem

Najsilniejszy negatywny wpływ wywarł sektor bankowy oraz paliwowy, aczkolwiek pod względem skali spadków i obaw o losy sektora silna zniżka była wykazywana dla sprzedawców odzieży i obuwia. Nie wybronił się również uznawany za defensywny segment telekomunikacji. Natomiast wyraźną zwyżkę odnotował DINOPL oraz debiutujący wczoraj w indeksie ALLEGRO. Dla obu spółek okres pandemii może być dobry z racji większego popytu gospodarstw domowych na artykuły podstawowe (DINOPL) oraz większą aktywność zakupów online (ALLEGRO).Na wykresie dziennym FW20 notowania przełamały wsparcie wrześniowego dołka jednocześnie schodząc poniżej zniesienia 38,2% z wcześniejszej marcowo-lipcowej fali wzrostowej. Kolejna bariera 50% jest przy wartości ok. 1564 pkt. Wysoki ciemny korpus przy podwyższonych obrotach w połączeniu z dolnym wybiciem z wcześniejszej kilkutygodniowej konsolidacji tworzą kombinację przemawiającą za kontynuacją zniżki. Czynnikiem tonującym negatywne nastawienie, przynajmniej z początkiem sesji, może być poranne zachowanie kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne wykazujących dodatnie zmiany względem wczorajszego popołudnia.

Na wykresie 60-min wykazywane wcześniej osłabienie spadkowej struktury falowej było dość iluzoryczne i zejście poniżej wtorkowego dołka potwierdza jednak dominację strony podażowej. Bieżący kurs sięgnął potencjalnego poziomu docelowego (1632-1634 pkt.) określonego wsp. Fibonacciego z ostatnich „podrywów” wzrostowych. Kolejna bariera to 1595 pkt.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

XTB

Marcin Brendota

Warto przeczytać również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here