Naga MarketsAllegro i Cyfrowy Polsat wspomagają WIG20. FW20 nadal w trendzie bocznymCzwartkowa sesja ustabilizowała nastroje po mającej miejsce dzień wcześniej zniżce. Kurs FW20 na wykresie dziennym pozostaje blisko ubiegłotygodniowego dołka dowodząc również skuteczności wsparcia 1640 pkt., które określa zniesienie 38,2% marcowo lipcowej fali wzrostowej.

Stabilizacja po zniżce. Mieszane nastroje za oceanem

Na wykresie 60-min widać, że po lekko niższym otwarciu wraz z następującym po kwadransie początkiem sesji rynku kasowego uaktywnił się mocniejszy popyt wypychający w górę notowania FW20. Dopiero w ostatniej godzinie handlu pod wpływem mającego wówczas miejsce osłabienia nastrojów na rynku amerykańskim kurs nieznacznie się osłabił. W odniesieniu do spółek WIG20 indeksowi pomogła niewielka zwyżka banków oraz CYFRPLSAT i ALLEGRO. Aczkolwiek to głównie ALLEGRO stało również za wspomnianym osłabieniem indeksu i FW20 w ostatniej godzinie handlu. Zwracamy tuja uwagę na świecę spadającej gwiazdy jaka pojawiła się na diagramie samej spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na wykresie 60-min notowania FW20 pozostają od kilku sesji w trendzie bocznym, co zresztą dowodzą bardzo niskie wartości ADX. Na giełdach zagranicznych uwagę zwraca wczorajszy przebieg sesji na giełdach amerykańskich, gdzie po początkowym obsunięciu indeksu S&P500, które zresztą wywarło negatywny wpływ na końcówkę sesji na GPW, kurs zdołał odrobić straty i ostatecznie wyszedł na plus. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i S&P500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium głównym punktem dnia pozostają publikacje szacunkowych wskaźników PMI dla głównych gospodarek.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here