Naga MarketsAllegro i CD Projekt z największą stratą. Indeksy w USA przecenione o ponad 3,5%W środę globalne rynki akcji zdominowała podaż. Kluczowe indeksy za Oceanem przeceniły się o przeszło 3,5%. Motorem napędowym spadków była rosnąca liczba zachorowań w Europie i w USA. Wprowadzenie kolejnych ograniczeń w Niemczech i Francji nie pomogło rynkom, podobnie zadziałało pozbawienie inwestorów nadziei na wypracowanie kompromisu ws. pakietu fiskalnego wspierającego amerykańską gospodarkę przed wyborami.

Obawy przedsiębiorstw o kolejne ograniczenia

Wprowadzanie kolejnych ograniczeń gospodarczych bez jednoczesnego wsparcia fiskalnego może budzić obawy o przyszłe wyniki przedsiębiorstw. Dzisiaj poznamy wyniki aż 4 technologicznych gigantów: Apple, Amazon, Alphabet i Facebook. Trudno powiedzieć na ile wyniki tych spółek mogą wesprzeć globalny sentyment jeśliby były pozytywne. Wczoraj bez zauważenia przeszły bardzo wyniku w przypadku Microsoftu.

Te artykuły również Cię zainteresują

Kluczowe krajowe indeksy zakończyły dzień z jeszcze głębszym spadkiem niż w USA. Pożoga miała miejsce szczególnie na rynku NewConnect, gdzie NCIndex zakończył dzień niemal z 2-cyfrową przeceną. Uzasadnienie spadków jest tożsame z opisanym w pierwszych akapicie, choć rekordowe cyfry płynące z krajowego frontu walki z pandemią mogą spowodować wprowadzenie znacznie mocniejszych ograniczeń. Na największym minusie z indeksu blue chipów znalazły się notowania JSW, CD Projektu i Allegro. Producentowi gier dodatkowo nie służyła informacja o przełożeniu premiery gry „Cyberpunk 2077”. Po sesji wyniki za III kw. podały spółki: 1) Orange – zysk netto spółki spadł o 76% r/r,  choć i tak przebił oczekiwania o 25%. 2) Asseco SEE wypracowało 31,5 mln zł, czym przebiło o 9% konsensus oraz o 23,5% wynik z ubiegłego roku. 3)

Szacunkowy wynik netto PGNIG wzrósł z 10 mln zł rok wcześniej do 120 mln zł, jednak średnia prognoz oscylowała powyżej 200 mln zł. 4) Szacowane wyniki netto Energii również rozczarowały – wyniosły 85 mln zł wobec 103 mln zł w ubiegłym roku, a prognozy zakładały 116 mln zł. 5) Szacowany wynik EBITDA spółki Forte wyniósł 64 mln zł, co przebija o 52% konsensus analityków oraz o 94% wynik z analogicznego okresu w ubiegłym roku.  Dzisiaj raport za III kw. opublikują: Lotos, PKN Orlen i mBank.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here