Naga MarketsAllegro i CD Projekt w największym odwrociePodsumowując ubiegły tydzień inwestorzy pozytywnie odebrali niebieską falę w USA, a więc m.in. zapowiedź większych wydatków fiskalnych, a sama ostatnia sesja ubiegłego tygodnia zakończyła się ustanowieniem kolejnych historycznych rekordów przez indeksy S&P 500 i Nasdaq.  W ramach spółek uwagę przyciąga rosnąca o niemal 8% Tesla – współzałożyciel spółki Elon Musk po wzroście wartości przedsiębiorstwa już o 800% w ciągu roku stał się najbogatszym człowiekiem na świecie.

Allegro na minusie po piątkowej sesji

Tymczasem nieustannie rosnąca liczba nowych zachorowań w Stanach Zjednoczonych (sięgająca 300 tys. przypadków dziennie) oraz rekordowa liczba zgonów (w okolicach 4 tys. dziennie) nie przerywa hossy, co więcej przedłużane lockdowny w Europie zdają się również nie wstrzymywać wzrostów indeksów. Z pozostałych tematów eskaluje konflikt na linii USA-Chiny ze względu na zniesienie amerykańskich restrykcji w kontaktach z Tajwanem obowiązujących od 1979 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG w układzie dziennym

Płaskie zachowanie indeksu WIG20 nie zatrzymało wzrostu indeksów średnich i małych spółek. W ramach indeksu blue chipów ponowie to spółki technologiczne: CD Projekt (po sesji Morgan Stanley ujawnił, iż posiada łącznie 5,11% akcji studia) i Allegro znalazły się w największym odwrocie, a w ramach wzrostów dominował sektor bankowy. Inwestorzy pozytywnie przyjęli informacje o przymusowej restrukturyzacji Idea Banku, która zdjęła ryzyko opłacenia dodatkowych składek na BFG z tytułu ratowania banku. Z pozostałych informacji: 1. Celon Pharma uzyskał pozytywne wyniki II fazy badania klinicznego najbardziej zaawansowanego projektu, który może stać się skuteczną metodą leczenia opornej depresji dwubiegunowej 2. Debiut Answear zakończył się 30%-owym wzrostem.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here