Naga MarketsAllegro droższe niż Amazon i Ebay razem wzięte? Tak sugerują wskaźnikiPo poniedziałkowym wzroście o ponad 60% podczas swojego giełdowego debiutu akcje Allegro we wtorek rosły nawet o kolejne 13% testując poziom 79,2 zł. Jak zauważa analityk X-Trade Brokers (XTB), Michał Stajniak, akcje polskiego giganta e-commerce są już bardzo drogie i pod względem podstawowych wskaźników wyceniane mniej korzystnie niż Amazon i eBay razem wzięte.

  • Allegro przy obecnych wycenach może wydawać się drogą spółką, komentował analityk XTB
  • Patrząc na obecne ceny gigantów z rynku e-commerce, czyli Amazona, eBaya oraz Allegro i zestawiając je z wynikami za 2019 rok widać, że polska platforma posiada najwyższe wartości wskaźników C/Z i C/S
  • Wyniki za 2020 r. powinny być nieco lepsze, jednak wyceny nadal pozostaną wysokie

Allegro z C/Z na poziomie 203. Amazon i eBay zdecydowanie niżej

Analityk XTB do wyliczenia wskaźników Cena do zysku (C/Z) oraz Cena do sprzedaży (C/S) użył obecnych wycen akcji Allegro, Amazona i eBaya oraz danych z raportów finansowych publikowanych za 2019 rok. Na tej podstawie uzyskano wartości sugerujące, że Allegro jest cenowo zdecydowanie mniej atrakcyjną spółką w porównaniu do swoich zagranicznych konkurentów:

Amazon eBay Allegro
C/Z 146,76 256,42 203,04
C/S 6,19 4,39 30,79

Aktualna cena przez wskaźniki z 2019 roku. Źródło: XTB, Bloomberg

Allegro jeszcze w tym tygodniu ma uzupełnić skład indeksu WIG20 (w miejsce mBanku). Stanie się od razu największą spółką polskiego benchmarku, dwukrotnie przewyższając wartość CD Projektu. Jednocześnie MSCI poinformowało, że Allegro traci do indeksu dużych spółek 23 października. Co ciekawe, przy obecnych wycenach mogłaby znaleźć się w gronie 50 największych spółek w Europie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania złota oscylują w okolicach 1926 USD za uncję
Następny artykułAllegro: 8,3 mld zł w transakcjach pakietowych po zakończeniu sesji na GPW w poniedziałek
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here