Naga Markets

Czwartkowy poranek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przebiega pod dyktando niedźwiedzi. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW spada bowiem o ponad 2 proc. Wszystko to przez wzgląd, iż zaledwie trzy z nich zyskują dziś na wartości.

  • Zaledwie 3 z 20 spółek z WIG20 zyskuje w czwartek na wartości
  • Aż 17 z 20 spółek z WIG20 traci w czwartek na wartości

Allegro i Dino liderami czwartkowej sesji na GPW

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 3 zyskują, a 17 traci dziś na wartości. Największe wzrosty dostrzec można na notowaniach Allegro i Dino polska, których akcje rosną odpowiednio o 2,22 proc. i 4,90 proc.Warto także wspomnieć, że jest to pierwsza sesja kiedy Allegro wliczane jest do indeksu WIG20. Okazuje się jednak, ze mimo zauważalnych wzrostów spółki, cały indeks mocno traci dziś na wartości.

Zaledwie 13 proc. spółek z GPW zyskuje w czwartek na wartości

Największe obroty w trakcie czwartkowego handlu dostrzec można na akcjach Allegro. Warto zwrócić uwagę, że są one niemal trzykrotnie wyższe niż na jakiejkolwiek innej spółce.

Warto także zwrócić uwagę, że zaledwie 13 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskuje dziś na wartości, a aż 7 proc. odnotowuje spadki. Notowania 10 proc. spółek utrzymują się natomiast bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułRBA obniży stopy procentowe i rozszerzy program QE, przewidują analitycy
Następny artykułKurs złotego (PLN) słabnie. Inflacja w Polsce nadal bez zmian
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here