Naga Markets

Rok temu Allegro dalej słabe, jednak poziom ok. 33 zł jest ciekawy długoterminowo, wskazuje Michał PalaczykAllegro szturmem zdobyło polską giełdę i serca inwestorów. Spółka zasłynęła z największego IPO, a następnie przez pewien czas była największym podmiotem na warszawskim parkiecie z wyceną za akcję rzędu nawet 90 zł. Czar ten jednak prysł, czego efektem są obecne wyceny na poziomie mniej niż 38 zł za akcję, choć jak wskazuje Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, spadek w okolice 33 zł byłby ciekawym momentem w perspektywie długoterminowej.Korzystna wycena przy poziomie 33 zł

– Odnośnie Allegro warto zwrócić uwagę na to, że w zeszłym tygodniu i w zasadzie dzień po dniu mamy nowe historyczne minima i wiele mówi się o tym, że jak to jest możliwe, że tyle wielkich funduszy polskich kupiło akcje allegro, czasami w dość dużej ilości, bo to są pakiety warte aktualnie 85 mln zł, czyli w szczycie Allegro w okolicach 90 zł, były warte 2 razy więcej.

Natomiast warto zauważyć, że Polskie portale finansowe nie agregują danych zagranicznych funduszy i dużo więcej akcji niż te TFI, czy nawet pierwsza piątka razem wzięta z tego rankingu, mają wielkie zagraniczne fundusze jak JP Morgan, czy Goldman Sachs, więc jeżeli ktoś został ubrany w akcję Allegro, to nie były to Polskie TFI i OFE. – wskazuje Michał Palaczyk.

– Wygląda to w tej chwili dość interesująco, ponieważ wyceny w okolicach 33 zł, jak pewnie będzie jeszcze w tym tygodniu, są atrakcyjne długoterminowo. Wiadomo, że teraz spółka jako kluczowy temat z WIG20 była wyprzedawana, bo zagranica wychodziła. Pokazywałem to wielokrotnie, że Allegro oberwało na tej wyprzedaży dużo więcej głównie dlatego, że było największe i że to zagranica wychodziła z WIG20 przez ostatnie kilka tygodni. – dodaje także.

Allegro dalej słabe, jednak poziom ok. 33 zł jest ciekawy długoterminowo, wskazuje Michał Palaczyk
Notowania Allegro w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

Podczas dzisiejszego otwarcia akcje Allegro notują mocny wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 1,62%, co oznacza wzrost o 0,60 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 37,87 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 37,87 zł, choć warto dodać, że na poniedziałkowym otwarciu spółka po raz kolejny sięgała nowych minimów.

Jak słyszymy na antenie Comparic24, Allegro na polskiej giełdzie nigdy nie było najważniejsze, i to PKO BP dzierżyło palmę pierwszeństwa, co uzasadnia obserwowaną obecnie wyprzedaż. To skutkuje również tym, że przecena może być nieracjonalna, co wpłynie na atrakcyjny poziom wyceny polskiego giganta e-commerce w perspektywie ok. 2-letniej. Niemniej utrzymanie obecnego trendu i negatywnego sentymentu do Polski może utrzymać wyprzedaż poza obecny tydzień.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kghm giełda | pkn orlen akcje | usd | kurs lewa do złotówki | kur dolara | średni kurs jena nbp | kurs akcji datawalk |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here